Reklama

Kościół

Kokotek: Tysiące uczestników zmierzają na "Festiwal Życia"

BP Festiwalu

Od 3 do 9 lipca w Lublińcu-Kokotku po raz szósty odbędzie się katolicki "Festiwal Życia", na którym stawią się tysiące młodych ludzi. W programie modlitwa, koncerty i występy znanych artystów, ciekawi prelegenci i zajęcia sportowe - powiadomił rzecznik prasowy festiwalu Szymon Zmarzlicki.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Festiwal Życia" organizowany jest od 2018 roku przy Oblackim Centrum Życia "Niniwa", postacią przewodnią tegorocznej edycji jest Św. Jan Chrzciciel. W 2023 w ramach festiwalu w Lublińcu-Kokotku odbędą się koncerty takich artystów jak Daria, Tribbs, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wespół z dyrygentem i kompozytorem Janem Stokłosą (oryginalna i niepowtarzalna aranżacja specjalnie dla festiwalu), zespół 2Tm2,3 zwany "Tymoteuszem". Wystąpią prelegenci: Marcin Zieliński (ewangelizator, autor książek o tematyce katolickiej), Basia Turek (pedagog i coach, poruszająca się na wózku), Monika Hoffman-Piszora (mama wielodzietnej rodziny). W poprzednich latach na festiwalu grali już m.in. Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, TGD, Luxtorpeda, Arka Noego, TAU i Kuba Badach.

"Podczas tego tygodnia dzieje się wszystko. Jest czas na zabawę, na wartościowe rozmowy, na poznanie nowych ludzi. Każdy ma w sercu różne potrzeby: spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale też spędzenia czasu z samym sobą. Na Festiwalu Życia można tego wszystkiego doświadczyć. Najbardziej ujmuje mnie, że na twarzach młodych osób widać tu po prostu radość" – mówi Natalia Skrzypiec, która w poprzednich latach poznała festiwal od strony uczestnika i wolontariusza.

Podziel się cytatem

Reklama

Msze św. odprawią i homilie wygłoszą biskupi i arcybiskupi diecezji: częstochowskiej, gliwickiej, wrocławskiej, opolskiej, a także inni duchowni zaangażowani w formację religijną młodzieży. W programie nie zabraknie czasu na imprezę integracyjną, którą poprowadzi DJ Tomek Cichy, zaplanowano także muzyczny wieczór uwielbienia. Jest to impreza plenerowa, odbywa się w malowniczym leśnym otoczeniu. Jest do wyboru aż 27 warsztatów dotyczących bardzo różnych tematów: od religijnych czy muzycznych, poprzez sztuki walki i survival, rękodzieło, sztuki plastyczne aż po rozwój osobisty.

Reklama

"W zeszłym roku mieliśmy rekordową liczbę uczestników, w tym roku rekord zostanie pobity: spodziewamy się około tysiąca uczestników deklarujących całotygodniowy udział. Do tego dojdzie kolejnych kilka tysięcy uczestników weekendowych lub takich, którzy przyjadą tylko na jedno wieczorne wydarzenie w trakcie festiwalu. Będzie w nim także uczestniczyć liczne grono Polaków zamieszkałych za granicą. Nasze szacunki opieramy na liczbie sprzedanych biletów" - powiedział PAP rzecznik prasowy festiwalu Szymon Zmarzlicki. Dodatkowe informacje uzyskać można na stronie: festiwalzycia.pl. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Komisji Episkopatu Polski.(PAP)

Reklama

Autor: Maciej Świerzy

macs/ mir/

Podziel się:

Oceń:

+4 0
2023-07-03 07:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Przebłyski wiosny

Chcemy pokazać, że w przeżywaniu pewnych trudności można znaleźć również 
pewien przebłysk wiosny – mówi ks. Mariusz Dudka

Archiwum ks. Mariusza Dudki

Chcemy pokazać, że w przeżywaniu pewnych trudności można znaleźć również pewien przebłysk wiosny – mówi ks. Mariusz Dudka

Trwa zielonogórski Festiwal Życia i jak zawsze porusza ważne tematy.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - historia zawierzenia Matce Bożej

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Krzysztof Świertok

Klementyńskie korony (replika) nałożone na Obraz Jasnogórski, 28 lipca 2017 r.

Kościół katolicki w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta została ustanowiona przez Kościół na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej.

Więcej ...

Generał Zakonu Paulinów: aby troska o życie i jego poszanowanie zwyciężyła nad obleczonym w nowoczesność zachwytem śmiercią

2024-05-03 12:11

Jasna Góra/Facebook

O wielkiej duchowej spuściźnie Polaków naznaczonej aktami zawierzenia Maryi, które wciąż powinny być codziennym rachunkiem sumienia, tak poszczególnego człowieka jak i całego narodu - przypomniał na rozpoczęcie głównych uroczystości odpustowych ku czci Królowej Polski na Jasnej Górze przełożony generalny Zakonu Paulinów. O. Arnold Chrapkowski apelował, aby troska o życie i jego poszanowanie zwyciężyła nad obleczonym w nowoczesność zachwytem śmiercią. Sumę odpustową z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski i tysięcy wiernych celebruje abp Tadeusz Wojda, przewodniczący KEP.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady