Igrzyska Europejskie – złoty medal Breś w pistolecie pneumatycznym

Polka Klaudia Breś zdobyła złoty medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego

PAP/Sebastian Borowski

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny. W finale zawodów odbywających się we Wrocławiu Polka pokonała reprezentantkę Francji Camille Jedrzejewski.

Już w klasyfikacjach Breś zajmując drugie miejsce dała sygnał, że będzie poważną kandydatką do walki o medale. W finale radziła sobie doskonale i razem z Jedrzejewski, która w eliminacjach była piąta, dotarła do decydującego pojedynku.

Polka lepiej spisała się w wojnie nerwów i zwyciężyła 17:13. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Ołena Kostewycz.(PAP)

marw/ pp/

2023-06-22 18:25

Igrzyska Europejskie – Naja: to był wyścig w naszym stylu

Polki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły złoty medal w konkurencji olimpijskiej K2 kobiet na 500m

PAP/Art Service

"Dunki nas mocno naciskały, ale był to wyścig w naszym stylu" – powiedziała Karolina Naja, która wraz z Anną Puławską wywalczyła w Krakowie złoty medal III Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K2 na 500 metrów.