Reklama

Wiara

Niech w polskich rodzinach w Wigilię i święta nie będzie alkoholu

Andrey Cherkasov/fotolia.com

- Niech w polskich rodzinach w Wigilię i święta nie będzie alkoholu – życzył bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, który wieczorem, 20 grudnia celebrował Mszę świętą w kościele św. Doroty w Wolanowie koło Radomia. Tego dnia w parafii zakończyły się adwentowe rekolekcje trzeźwościowe, które zgromadziły grupy samopomocowe, wspólnoty, kluby i stowarzyszenia oraz wolontariuszy telefonu zaufania "Linia Braterskich Serc”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Niech Chrystus stanie się znakiem wolności dla wszystkich zniewolonych nałogami, znakiem pokoju i pojednania oraz rodzin cierpiących z pijaństwa. Niech ta intencja będzie obecna w naszych modlitwach przed bożonarodzeniowym żłóbkiem. Niech w polskich rodzinach w Wigilię i święta nie będzie alkoholu. On nie przyniesie prawdziwej radości i miłości. Te dary może nam dać tylko Chrystus. Tylko On może dać polskim rodzinom dar pojednania – mówił przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Dalej bp Bronakowski powiedział, że „dzisiaj Kościół i ojczyzna potrzebują takich ludzi i takich kapłanów, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro wspólne, dobro drugiego człowieka, którzy z odważnym sercem stają do walki z problemami”. Dalej mówił, że „z nadzieją patrzymy w przyszłość i wiemy, że ta codzienna walka przyniesie owoce”. Dodał, że „jedno ocalone od upadku życie, jedna rodzina ocalona z nałogu, to sukces, o jaki warto walczyć”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przed liturgią świadectwem swojego życia podzielił się Janusz, który od 30 lat jest trzeźwiejącym alkoholikiem. - Dzisiaj jestem szczęśliwym człowiekiem. Z mojego nawrócenia ucieszyła się moja mama, która chodziła na piesze pielgrzymki do Częstochowy. A ja wcześniej zgrywałem cwaniaka. Śmiałem się z jej wiary. A ona modliła się za mnie, abym pokonał swoją chorobę. Dzisiaj ja chodzę do Częstochowy. Staram się być dobrym człowiekiem i dobrym ojcem – powiedział pan Janusz.

Podziel się cytatem

Reklama

Od 10 lat bez alkoholu żyje Zbigniew. Pierwszy raz w życiu mówił publicznie o swoim zniewoleniu alkoholowym: - Chcę być ojcem dla moich synów. Pomaga mi w tym ważna osoba, czyli moja żona. Jestem jej wdzięczny za wsparcie. Od dekady staram się być dobrym ojcem, mężem i pracownikiem.

W adwentowe rekolekcjach trzeźwościowych, które trwały od niedzieli do wtorku, uczestniczyły grupy samopomocowe, wspólnoty, kluby i stowarzyszenia trzeźwościowe oraz wolontariusze telefonu zaufania "Linia Braterskich Serc”. O szczęśliwym życiu w trzeźwości mówiły osoby uzależnione, współuzależnione, terapeuci i apostołowie trzeźwości. Na zakończenie rekolekcji, Mszy świętej przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Podziel się:

Oceń:

2022-12-21 08:08

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Święto wiary i spotkania z Chrystusem

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

O duchowym wymiarze Bożego Narodzenia, symbolice tych dni oraz ryzyku związanym z coraz częstszą komercjalizacją świąt mówi ks. Marcin Januszkiewicz w rozmowie z Hubertem Gościmskim.

Więcej ...

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Karol Porwich/Niedziela

Obchodząc to wspomnienie przypomnijmy sobie, że wiara musi powinna przerodzić się w czyn. Jednak człowiek wierzący nie modli się jedynie ustami. Modli się także dobrem, które spełnia, niosąc pomoc potrzebującym; modli się także odpowiedzialnością za najbliższych.

Więcej ...

Jak być chrześcijańską mamą w XXI wieku? – Przegląd wspólnot i grup

2024-05-25 09:23

pixabay.com

„Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat” - to słowa św. Augustyna. W Kościele katolickim istnieje wiele grup i wspólnot, które zrzeszają chrześcijańskie matki. - To miejsce wymiany doświadczeń. Te wspólnoty pomagają także w budowaniu więzi małżeńskich - ocenia duszpasterz kobiet archidiecezji warszawskiej, o. Paweł Drobot CssR. - Kryzys macierzyństwa jest tam, gdzie jest kryzys duchowej tożsamości, korzeni dotyczących celu, sensu życia, wartości, takich jak miłość, poświęcenie, troska o drugiego człowieka - zauważa. 26 maja obchodzony jest Dzień Matki.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” -...

Kościół

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” -...

Przewodniczący KEP o sprawie ks. Adriana G.: jeśli w...

Kościół

Przewodniczący KEP o sprawie ks. Adriana G.: jeśli w...

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Wiara

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Niesamowita święta Rita

Kościół

Niesamowita święta Rita

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Polska

Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania