Reklama

Polska

W sierpniu rusza Festiwal Życia w Kokotku

Grzegorz Szpak/Biuro Festiwalu Życia

Festiwal Życia w Kokotku, dzielnicy Lublińca, w diecezji gliwickiej, odbędzie się w tym roku w dniach od 23 do 29 sierpnia. Już dziś można się rejestrować na to niezwykłe spotkanie młodych, dla którego duchowym tłem jest historia z Księgi Rodzaju. „Po Jozuem, Eliaszu i Noem przyszedł czas na jedną z najbardziej znanych postaci biblijnych – Abrahama!” – wyjaśniają organizatorzy, tłumacząc tegoroczne przesłanie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jest to największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie dla młodych na Śląsku. Przez siedem dni pod namiotami nie zabraknie koncertów, konferencji i warsztatów oraz przede wszystkim codziennej Mszy św.

Szczegóły dotyczące rejestracji można znaleźć na stronie festiwalu pod adresem: festiwalzycia.pl. Zdaniem organizatorów, warto się spieszyć, bo 8 sierpnia zmienić się mogą ceny biletów. „Warto zapisać się do tego dnia (niedziela), ponieważ dzień później, w poniedziałek 9.08 wszyscy zarejestrowani już na festiwal otrzymają link do formularza z zapisami na warsztaty! Późniejsza rejestracja również będzie możliwa, jednak nie wiadomo, czy będzie jeszcze miejsce na interesujący Cię warsztat” – zaznaczają inicjatorzy przedsięwzięcia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rejestracja odbywa się na stronie: https://festiwalzycia.pl/rejestracja/

Reklama

Festiwal Życia odbył się po raz pierwszy w lipcu 2018 r., gromadząc ponad 700 uczestników z całej Polski. Od tego roku organizowany jest wspólnie przez 5 diecezji województwa śląskiego i misjonarzy oblatów. Zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Podziel się cytatem

Festiwal ma już jednak znacznie starszą tradycję. Wcześniej, przez 15 lat festiwale odbywały się w Kodniu na Bugiem przy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Zapoczątkowany został przez o. Ryszarda Sierańskiego OMI, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej.

Kokotek to dzielnica Lublińca położona w południowej części miasta, która znajduje się w środku pięknego lasu. Na pobliskim terenie znajdują się trzy stawy. Przy nich położone jest Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA, którego główną funkcją jest działalność rekolekcyjna dla młodzieży.

Podziel się:

Oceń:

2021-07-22 12:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Czy w Kościele można jeszcze spotkać młodych, radosnych ludzi?

Mat.prasowy/Festiwal Życia - Grzegorz Szpak

– Młodzi potrzebują wsparcia w wierze nie tylko ze strony księży, lecz także rówieśników. Bardzo potrzebujemy takich spotkań, żeby umacniać się w wierze – mówi o Festiwalu Życia o. Benoȋt Azameti, misjonarz z Togo i „najradośniejszy ksiądz na TikToku”.

Więcej ...

Powódź w Teksasie uderzyła w obóz, gdzie byli Polacy. Ich relacja jest zatrważająca

2025-07-06 08:43
Powódź w Teksasie

PAP/EPA

Powódź w Teksasie

Nie wierzyłyśmy w to, co się tam wydarzyło - powiedziała PAP Marcelina Pryga, która była w zalanym przez powódź ośrodku Camp Mystic w Teksasie. W wyniku powodzi błyskawicznej, która w piątek nawiedziła ten stan, zginęło co najmniej 51 osób. Polacy opuścili ośrodek w sobotę i zostali rozlokowani w hotelach.

Więcej ...

Jasna Góra: 60. Pielgrzymka Apostolstwa Chorych

2025-07-06 19:01

Magdalena Kowalczyk

Apostolstwo Chorych do Maryi na Jasną Górę przybywa każdego roku we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, 6 lipca. Dziś, podczas 60. pielgrzymki, dziękowano zwłaszcza za 60 lat istnienia Apostolstwa Chorych na świecie. - Zbieramy setki, o ile nie tysiące, intencji osób chorych i przywozimy je tutaj przed ołtarz Matki Najświętszej. Składamy je i prosimy o łaskę zdrowia - wyjaśnił ks. Wojciech Bartoszek, organizator pielgrzymki. Wspólnota Apostolstwa Chorych powstała w Niderlandach w 1925 r. Jej podstawowym celem jest odkrywanie duchowo-religijnego sensu życia naznaczonego chorobą i cierpieniem.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jezus stawia dzisiaj ważne i ciągle aktualne pytanie: Czy...

Wiara

Jezus stawia dzisiaj ważne i ciągle aktualne pytanie: Czy...

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Kościół

Watykan: zmiany w nuncjaturach, w tym w Warszawie

Proboszczem parafii, gdzie będzie wypoczywał papież...

Leon XIV

Proboszczem parafii, gdzie będzie wypoczywał papież...

Rozważania na niedzielę: Dlaczego chcą osłabić...

Wiara

Rozważania na niedzielę: Dlaczego chcą osłabić...

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Wiadomości

Rodzice mogą iść do sądu. Jak szkolne świadectwo bez...

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji...

Wiadomości

Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji...

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Kościół

Najwyższy pomnik Jana Pawła II na świecie zdewastowany

Czechy: biskup częściowo znosi obowiązek uczestnictwa w...

Kościół

Czechy: biskup częściowo znosi obowiązek uczestnictwa w...

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa