Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Łagiewniki: Rekolekcje ze świętym Józefem

Archiwum Sióstr Świętej Rodziny

Czas wakacji to także bardzo dobra okazja do organizacji i uczestnictwa w przeróżnych rekolekcjach. Siostry Świętej rodziny zaproponowały spotkanie dla młodzieży w ich domu, na terenie lasu Łagiewnickiego w Łodzi.

Siostry Świętej Rodziny, zadbały szczególnie o to, by spotykając się z młodymi ludźmi, ukazywać im jak ważne są relacje i bycie aktywnym członkiem wspólnoty.

Reklama

Podczas tegorocznych rekolekcji zaprosiły młodzież do głębszego poznania świętego Józefa, który pokazał, że warto uczyć się zaufania Bogu i oddawania w Jego ręce naszych ludzkich marzeń i planów. Młodzież bardzo trafnie zauważyła, że Pan Bóg, może i czasem ma zupełnie inne plany wobec nas niż my sami, ale że On po prostu zna nas lepiej, od nas samych. W czasie tych kilku dni towarzyszyli także Ojcowie Oblaci: Ojciec Jan Wlazły i brat Jacek – co jest dla Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux niebywale ważne, bo ich Założyciele żyli w przyjaźni i pragnęli współpracy między naszymi Zgromadzeniami.

Ojciec Jan każdego dnia wprowadzał uczestników tego świętego czasu, w bardzo praktyczny sposób: jak stawać się człowiekiem, który Ufa Bogu tak jak święty Józef. Wyszedł od tematu tożsamości człowieka, rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas jest inny i niepowtarzalny, a także o tym, że trzeba brać odpowiedzialność za swoje życie i swoją wiarę, a z drugiej strony pogłębiać relację z Bogiem, tak jak troszczymy się o relacje przyjaźni. Najważniejsza sprawa do jakiej młodzież dotarła u szczytu rekolekcji, to fakt: że trzeba kochać siebie, by móc pokochać Boga, a także drugiego człowieka, a żeby pokochać siebie, musimy odkrywać co w nasze serca wpisał Bóg, co o nas myśli Bóg, i jakie talenty oraz dary wpisał w każdego z nas.

- Czas spędzony u Sióstr Świętej Rodziny podczas rekolekcji był wspaniałym przeżyciem które z chęcią powtórzę i polecam każdemu. Modlitwa, konferencje jak i świetnie zaplanowany wspólny czas był wypełniony Boską miłością jaką emanowały zarówno siostry jak i ludzie którzy przyjechali odnaleźć i pogłębić swoją wiarę. Był to niezapomniany czas i z czystym sercem mogę powiedzieć iż każdy kto spróbuję choć raz nie pożałuje" – opowiada Maja, uczestniczka spotkania.

Reklama

Oprócz codziennej Eucharystii, adoracji, śpiewu, konferencji, pracy w grupach, modlitwy brewiarzowej i codziennego apelu, był również czas na wspólną zabawę, gry planszowe, zawody, rowery wodne, pizzę, podchody w lesie i czas wolny. Najważniejsze jest jednak to, że już pierwszego dnia między wszystkimi zawiązała się bardzo zażyła więź i cały czas spędzany był ze sobą we wspólnocie. Młodzi pokazali podczas tych paru dni, jak pięknie potrafią budować relacje między sobą.

- W tym roku rekolekcje u Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux były najlepszymi rekolekcjami na których byłem i były super przygodą z Panem Bogiem i Świętym Józefie o którym była przede wszystkim mowa. Różne atrakcje, gry, modlitwa oraz przede wszystkim atmosfera i dziewczyny wszyscy ze sobą się tak zżyliśmy ze tak trudno było nam wszystkim się ze sobą pożegnać i rozstać. Dziękujemy siostrom za ten czas – opowiada Tobiasz, uczestnik rekolekcji.

- Dla nas, Sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux niebywale ważne jest, że na rekolekcjach byli obecni Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, bo nasi Założyciele żyli w przyjaźni i pragnęli współpracy między naszymi Zgromadzeniami – podsumowuje Siostra Beata.

Wszystkie szczegóły oraz piękne zdjęcia dostępne są na stronie internetowej: www.rodzinasfb.opw.pl 

2021-07-22 09:47

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

100-lecie Diecezji Łódzkiej: Brama Roku Jubileuszowego

Piotr Drzewiecki

12 grudnia uroczyście zostały otwarte Drzwi Święte Łódzkiej Katedry. Arcybiskup Grzegorz Ryś przywitał zgromadzonych na Liturgii Jubileuszowej wyjaśniając ważność tego wydarzenia dla przeżywanego Roku Jubileuszowego.

Więcej ...

Zmiany kapłanów 2021 r.

Adobe.Stock.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Więcej ...

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2021-09-27 17:22

PAP

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Modlitwa powinna być „krótka”… - poznaj...

Wiara

Modlitwa powinna być „krótka”… - poznaj...

Czy Bóg może uzdrowić człowieka podczas Mszy św?...

Wiara

Czy Bóg może uzdrowić człowieka podczas Mszy św?...

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest...

Kościół

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest...

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

Aktualności

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św....

Wiara

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św....

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

W wolnej chwili

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową...

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward...

Polska

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward...

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Wiara

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które...

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...

Franciszek

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych...