Reklama

Kościół

Ruszyło nowe social medium dla katolików! Poznajcie Agappe.pl

Materiał prasowy

Od kilku dni w sieci istnieje nowe medium społecznościowe stworzone z myślą o osobach wierzących. Za Agappe.pl odpowiedzialna jest fundacja Nowa Pięćdziesiątnica z Lublina. – To nowe miejsce w Internecie, w którym można bez skrępowania dzielić się wiarą - powiedział w rozmowie z KAI ks. Artur Potrapeluk, prezes fundacji.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak mówi ks. Potrapeluk, platforma Agappe.pl pojawiła się jako odpowiedź na zapotrzebowanie osób wierzących, szukających nowego miejsca w Internecie. - Jest to medium dla osób wierzących, w którym mogliby dzielić się w sposób nieskrępowany swoją wiarą, ale także dla poszukujących. Oczywiście w czasie rejestracji nie jest weryfikowane, czy ktoś jest w jakiejś wspólnocie czy przychodzi tylko co niedzielę do kościoła, albo czy jest tylko osobą ochrzczoną – stwierdził.

Według duchownego, czymś naturalnym jest, że ludzie chcą zrzeszać się i tworzyć grupy. - Jedną z takich grup na Agappe.pl są chrześcijańscy biznesmeni, którzy na co dzień prowadzą swoją działalność gospodarczą, ale również chcą razem się modlić, przyznawać się do Jezusa, wspierać się nawzajem. Agappe.pl jest platformą bardzo szeroką, na której nie tylko są podejmowane tematy dotyczące wiary – dodał członek zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP.

Podziel się cytatem

Reklama

Wielu użytkowników portalu to osoby zaangażowane w życie Kościoła. - Dzielą się swoimi pasjami, piszą blogi, kręcą filmy, są youtuberami. Ta wymiana treści sprawia, że właśnie na Agappe.pl odkrywamy taki wartościowy kontent. Choć funkcja transmisji jest jeszcze nieaktywna, możemy znaleźć ciekawe wydarzenia, a także je tworzyć. Na naszej platformie nie są podcinane zasięgi, jeżeli ktoś tworzy społeczność parafii, ruchu czy wspólnoty może być pewien, że w systemie followersów każdy post przez niego utworzony dotrze do użytkowników – wyjaśnia ks. Potrapeluk.

Reklama

Platforma tworzona jest przez lubelską Fundację Nowa Pięćdziesiątnica, która odpowiada za jej utrzymanie. - Rejestracja na platformie Agappe.pl jest oczywiście bezpłatna, jednak dla osób, które chciałyby wesprzeć ewangelizację przygotowaliśmy możliwość wykupienia pakietu, dzięki któremu będą mogły promować swoje posty czy strony. Jednak bez tego także można korzystać z portalu i wszystkich jego funkcjonalności. Agappe.pl jest finansowane ze środków własnych fundacji czy darowizn sponsorów, a dodatkowo tworzymy społeczność patronów w serwisie Patronite.pl – tłumaczył krajowy koordynator Odnowy w Duchu Świętym.

Reklama

W zespole tworzącym katolickie social medium znajdują się zarówno profesjonaliści z zakresu branży IT czy bezpieczeństwa danych, ale także absolwenci teologii. – Treści, które pojawiają się na Agappe.pl, są moderowane pod kątem nie tylko moralnym, ale też poprawności doktrynalnej, związanej z nauczaniem Kościoła katolickiego. Badamy, czy wpisy nie pochodzą np. z niepotwierdzonych objawień prywatnych. Chociaż bardzo często, zanim jeszcze moderator dotrze do kontrowersyjnego wpisu, to sami użytkownicy mają właśnie taki zmysł wiary i zgłaszają, że coś jest nie tak. Wtedy kontaktujemy się z autorem takich postów, który często nieświadomie przesyła je dalej – dodał ks. Potrapeluk.

Agappe.pl wystartowało z końcem czerwca br. Obecnie posiada kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Serwis jest dostępny w wersji przeglądarkowej, a jeszcze w lipcu zostaną zakończone prace nad aplikacją na smartfony w systemie Android i iOS.

Podziel się:

Oceń:

+5 -2
2021-07-21 08:12

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pierwsze Poznańskie Forum Charyzmatyczne

Fotolia.com/ ILYA AKINSHIN

Pierwsze Poznańskie Forum Charyzmatyczne odbędzie się 14 grudnia 2019 (sobota) w Puszczykowie k/Poznania. Wychodząc naprzeciw rodzącym się oczekiwaniom, organizatorzy będą pomagać otwierać się uczestnikom na działanie Ducha Świętego poprzez Żywe Słowo, Żywą Muzykę i Żywą Wiarę. Forum odbywa się pod patronatem honorowym Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Więcej ...

Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

2024-04-25 11:34

Karol Porwich/Niedziela

Zabawkarstwo drewniane ośrodka Łączna-Ostojów, oklejanka kurpiowska z Puszczy Białej, tradycja wykonywania palm wielkanocnych Kurpiów Puszczy Zielonej, Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę oraz pokłony feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską to nowe wpisy na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Tworzona od 2013 roku lista liczy już 93 pozycje. Kolejnym wpisem do Krajowego rejestru dobrych praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego został natomiast konkurs „Palma Kurpiowska” w Łysych.

Więcej ...

Opole Lubelskie. Wierni Chrystusowi

2024-04-25 17:51

Paweł Wysoki

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Wiara

Oprócz apostołów, Bóg powołuje także innych uczniów...

Dni Krzyżowe 2024 - kiedy wypadają?

Kościół

Dni Krzyżowe 2024 - kiedy wypadają?

Współpracownik Apostołów

Święci i błogosławieni

Współpracownik Apostołów

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Kościół

Maryjo ratuj! Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w...

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Wiara

Krewna św. Maksymiliana Kolbego: w moim życiu dzieją...

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Kościół

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Wiara

Bp Andrzej Przybylski: Jezus jest Pasterzem, nie...

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim

Kościół

Sosnowiec: bp Artur Ważny – nowym biskupem sosnowieckim