Radio Maryja świętuje 22. rocznicę powstania. Główne uroczystości odbywają się w toruńskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W uroczystościach w Toruniu uczestniczą słuchacze z Polski i z zagranicy, kapłani oraz biskupi.
Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej. Rozpoczynając Mszę św. biskup dziękował za wszystkie dzieła, które powstały przy Radiu Maryja i służą Polakom w kraju i na obczyźnie. - Jakże dzisiaj nie dziękować z radością Panu za błogosławione owoce Roku Wiary, za ogłoszenie daty kanonizacji bł. Jana Pawła II, za realizację budowy świątyni w Toruniu pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II, jakże nie dziękować za rosnącą liczbę słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam i za szerokie wsparcie społeczne w jej słusznych dążeniach do miejsca na multipleksie - mówił we wstępie bp Suski.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Homilię wygłosił bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Biskup dziękował za rolę, jaką w społeczeństwie pełni Radio Maryja. - Radio Maryja to katolicki głos w moim domu. Ludzie wierzący słuchają i modlą się z Radiem Maryja. Bezbożni podsłuchują i przeklinają. A ja wam mówię błogosławcie sobie a nie złorzeczcie. Ale tak musi już być do końca świata - jedni będą przeklinać, inni błogosławić. A Bóg mówi do człowieka w ciszy, hałaśliwych Bóg nie przekrzykuje - mówił bp Zawitkowski.
Przed Mszą św. wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, odbył się także koncert zespołu „Lumen”, który wystąpił wraz z młodzieżą uczestniczącą w warsztatach muzycznych organizowanych w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej i Medialnej.
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku. Goście, którzy przyjechali do Torunia po uroczystościach będą mieli możliwość odwiedzenia siedziby rozgłośni, zwiedzą także uczelnię oraz plac, na którym budowany jest kościół pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II.