Turniej WTA w Adelajdzie - Świątek awansowała do półfinału

flickr.com

Rozstawiona z numerem piątym Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Adelajdzie w Australii. W czwartek polska tenisistka pokonała Amerykankę Danielle Collins, która skreczowała w drugim secie.

Pierwszego seta Świątek wygrała 6:2, w drugim szybko objęła prowadzenie 3:0. Collins w tym momencie poprosiła o przerwę medyczną, a następnie skreczowała.

To był pierwszy pojedynek 19-letniej Polki z Collins.

Kolejną rywalką Świątek będzie Jil Teichmann. Szwajcarka, która w światowym rankingu zajmuje 61. miejsce, pokonała Łotyszkę Anastasiją Sevastovą 6:4, 6:7 (8-10), 7:5.

Wynik ćwierćfinałowego meczu turnieju w Adelajdzie:

Iga Świątek (Polska, 5) - Danielle Collins (USA) 6:2, 3:0 - krecz Collins.(PAP)

wkp/ cegl/

+1 0
2021-02-25 10:22

United Cup - wygrana Świątek z Putnicewą w pierwszym meczu Polaków

flickr.com

Liderka rankingu WTA Iga Świątek wygrała z Kazaszką Julią Putincewą 6:1, 6:3 w pierwszym meczu rywalizacji Polski z Kazachstanem w turnieju drużyn mieszanych United Cup w Australii.

Mamy medal. Polacy pokonali Słowenię

2024-06-30 18:35

Polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów w Łodzi. To piąty medal biało-czerwonych w tych rozgrywkach i trzeci brązowy.

"Depenalizacja aborcji to jej pełna legalizacja". Obrońcy życia przeciw ustawie

2024-07-02 10:53

Adobe.Stock

„Proponowana forma depenalizacji aborcji jest równoznaczna z jej pełną legalizacją i stoi w oczywistej sprzeczności z Konstytucją RP” - napisał zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia w oświadczeniu, w którym apeluje do posłów o odrzucenie projektu ustawy depenalizującej aborcję.