Policja szuka wandali, którzy pomazali czerwoną farbą m.in. drzwi i ścianę zabytkowego kościoła św. Augustyna na Woli. Do zdarzenia doszło z 19 na 20 lutego. Każdy kto wie coś o tym zdarzeniu, proszony jest o kontakt z policją.
"Policjanci z KRP IV poszukują sprawców uszkodzenia kościoła pw. św. Augustyna. Sprawcy w nocy z 19 na 20 lutego około godziny 00.10 weszli na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę" - przekazała w niedzielę stołeczna policja na swoim Twitterze.
PAP/Radek Pietruszka
Osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia lub sprawców policja prosi o kontakt pod numerami telefonów: 477239438 lub 477239426.
Kościół pod wezwaniem św. Augustyna przy ul. Nowolipki 18 wpisany jest do rejestru zabytków. W czasie okupacji ten neoromański kościół z końca XIX wieku na ul. Nowolipki 18 (przed wojną 48/50) stanowił jeden z najwyższych punktów Warszawy, usytuowany w sercu żydowskiej dzielnicy. Po wojnie był jedną z niewielu budowli pozostałych na terenie byłego getta. (PAP)
Nieznani sprawcy zdewastowali kapliczki w Mokrzeszowie
opr. xmb
archiwum parafii
Zdewastowana figurka Matki Bożej w Mokrzeszowie
W nocy z soboty na niedzielę 10-11 sierpnia br. na terenie parafii św. Jadwigi w Mokrzeszowie doszło do haniebnego aktu dewastacji, który wstrząsnął lokalną społecznością.
Francja: dlaczego kobiety w kościele zakrywają głowę, skąd ten nowy trend?
2025-07-22 19:07
Vatican News
Adobe Stock
To duchowy rytuał, który pomaga w lepszym przeżywaniu Eucharystii, znak, że w tym szczególnym czasie chcę być tylko dla Boga – opowiadają na łamach La Croix kobiety, które podczas liturgii zdecydowały się zakrywać głowę koronkową chustą, tzw. mantylą. Paryski dziennik przypomina, że w przeszłości był to we Francji powszechny zwyczaj.
Watykan: bł. Carlo Acutis jest wiarygodnym wzorem do naśladowania dla młodych ludzi
2025-07-23 13:04
tom/KAI
Agata Kowalska
Carlo Acutis
Na kilka tygodni przed kanonizacją bł. Carlo Acutisa, Watykan opublikował teologiczny tekst , który przedstawia młodego Włocha jako wiarygodny wzór do naśladowania dla nowego pokolenia wierzących. W komentarzu opublikowanym przez portal Vatican News, jezuita ks. Arturo Elberti, teolog i konsultant Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, wspomina o głębokim związku między jego zainteresowaniem technologiami, życiem codziennym i duchowością chrześcijańską. „Nie jest doktorem Kościoła, ale wiarygodnym świadkiem” - powiedział jezuita. Poprzez jego kanonizację Kościół nie chce uhonorować teologa, ale raczej pokazać, „że młodzi ludzie dzisiaj również mogą poważnie traktować przesłanie Ewangelii i konsekwentnie nią żyć”.