Reklama

Kościół

Bp Miziński: Wykorzystajmy ten czas na relację z Bogiem i pomoc potrzebującym

Bp Artur Miziński

Episkopat.news

Bp Artur Miziński

Tegoroczny Wielki Post jest szczególny. Istotne, żebyśmy wykorzystali ten trudny czas do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę i na pomoc potrzebującym – podkreśla Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Nasze życie zmieniło się z dnia na dzień. Jeszcze nie tak dawno uważaliśmy, że porządek świata jest zabezpieczony, szczególnie w przypadku państw wysokorozwiniętych. Myśleliśmy, że niespotykany wcześniej w historii rozwój technologiczny zapewnia nam stabilizację i bezpieczeństwo. Tymczasem okazało się, że wobec koronawirusa człowiek okazał się bezbronnym, a porządek społeczno-ekonomiczny świata jest poważnie zagrożony. Ta sytuacja staje się dla nas wezwaniem, by tym bardziej zwracać się ku Bogu, który nigdy nie opuszcza żadnego człowieka i jest zawsze gotów wyjść nam naprzeciw, w każdym niebezpieczeństwie” – powiedział Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Miziński podkreślił, że w trudnych sytuacjach Pan Jezus dodawał uczniom odwagi, aby się nie bali, bo On jest z nimi.

Podziel się cytatem

Reklama

„Dziś to zapewnienie Jezusa kierowane jest do każdego, kto niepokoi się obecną sytuacją, do chorych, do osób w kwarantannie i izolacji, do ich rodzin. Potrzebujemy odwagi i ufności Bogu, o co się modlimy. W czasie, kiedy z powodu epidemii, możliwość uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościołach została poważnie ograniczona, zapraszam do szczególnej modlitwy w domach oraz za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Uczestniczmy w transmitowanych Mszach św., Drogach Krzyżowych, odmawiajmy różaniec, czytajmy Pismo Święte. Mamy również możliwość korzystania z rekolekcji internetowych, które obecnie prowadzi wielu duchownych. Ponadto pamiętajmy, że kościoły są otwarte, dlatego wracając z pracy czy koniecznych zakupów, w miarę możliwości, skorzystajmy z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi” – wskazał bp Miziński.

Reklama

Sekretarz Generalny Episkopatu podkreślił, że obecny czas wymaga, by szczególnie pamiętać o pomocy osobom starszym, samotnym i potrzebującym.

Podziel się cytatem

„Dziękuję wszystkim, którzy udzielają wsparcia. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do pracowników służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, ratowników, personelu medycznego, diagnostów laboratoryjnych oraz do wszystkich służb, które z wielkim poświęceniem walczą o zdrowie Polaków. Potrzebujemy solidarności społecznej i wzajemnej pomocy. Zapewniam o mojej modlitwie. Każdego wieczora o godz. 20.30 biskupi i kapłani modlą się za Was na różańcu, a o godz. 20.00 na Jasnej Górze sprawowana jest Msza św. w intencji ustania epidemii” – powiedział Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

Podziel się:

Oceń:

2020-03-19 08:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Sekretarz Episkopatu: w ten Wielki Piątek adorujmy krzyż także w naszych domach

Magdalena Wojtak/Niedziela

Krzyż jest znakiem męki Chrystusa, jego miłości do każdego człowieka oraz zwycięstwa nad cierpieniem i śmiercią. W Wielki Piątek umieśćmy krzyż w centralnym miejscu naszych domów i adorujmy go trwając na modlitwie – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

Więcej ...

Grecja: biskupi krytykują przekształcenie kościoła w Stambule w meczet

2024-05-17 16:25

Smuldur/pixabay.com

Grecki Kościół Prawosławny skrytykował niedawne przekształcenie w meczet kościoła w stambulskiej Chorze, poinformował serwis informacyjny wiedeńskiej fundacji ekumenicznej Pro Oriente. W oświadczeniu wydanym przez Stały Synod Kościoła, który zebrał się w tych dniach w Atenach pod przewodnictwem arcybiskupa Hieronima, biskupi wyrazili głębokie zaniepokojenie. Zwrócili uwagę, że decyzję tureckiego rządu należy rozpatrywać w kontekście kilku podobnych wydarzeń w ostatnich latach: Hagia Sophia w Stambule (2020), Hagia Sophia w Trapezuncie (2013) i Hagia Sophia w Nicei/Izniku (2011) również zostały już przekształcone w meczety.

Więcej ...

Historia powołania. Znajomy w seminarium, Jezus na krzyżu i… Jan Paweł II

2024-05-18 10:30

archwium s. Joanny Cybułki

Chciałam wiedzieć, co ze sobą zrobić, ale… żeby to było na zawsze! Szukałam swojego miejsca. Czułam pewnego rodzaju niepokój – tak o początkach swojego powołania opowiedziała portalowi Polskifr.fr s. Joanna Cybułka z Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego. Ważną rolę w jej powołaniu odegrał św. Jan Paweł II, który przyszedł na świat dokładnie 104 lata temu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Święty od trudnych spraw

Niedziela w Warszawie

Święty od trudnych spraw

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp...

Kościół

Ks. prof. Stanisz: Propozycja minister Nowackiej to wstęp...

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli