Lecimy na igrzyska do Tokio!

DrabikPany / photo on flickr

Jednego wygranego seta w spotkaniu ze Słowenią potrzebowali Polacy do awansu na igrzyska olimpijskie. I tego dokonali tego. Wygrali drugą partię 25:23. Zwyciężyli także w całym meczu 3:1 (-21, 23, 23, 21).

Biało-czerwoni zrobili duży krok w kierunku awansu do przyszłorocznych igrzysk, pokonując w sobotę Francję 3:0. To właśnie Trójkolorowi uchodzili za najtrudniejszą przeszkodę siatkarzy Vitala Heynena w Gdańsku. Polacy, jako jedyni wśród uczestników imprez rozgrywanej na granicy Sopotu i Gdańska, mieli na koncie dwa zwycięstwa po 3:0.

Wygranie seta ze Słowenią zapewniło Polakom wyjazd do Tokio, co było głównym celem na ten sezon. Polacy dokonali tego w drugim secie wygrywając go do 23. W dużej mierze dzięki Wilfredo Leonowi, który w końcówce partii miał dwa asy serwisowe. Pierwszego Polacy przegrali 21:25. Słoweńcy zagrali bardzo dobrze. Szczególnie świetnie spisywali się w bloku. Popełnili tylko dwa błędy.

W trzeciej i czwartej partii trener Vital Heynen dał szanse gry rezerwowym. I ci spisali się dobrze, choć dwa ostatnie sety nie miały już żadnego znaczenia.

Polska z kompletem zwycięstw za trzy punkty pewnie zajęła pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym rozgrywanym na granicy Sopotu i Gdańska i leci na igrzyska.

We wcześniejszym meczu Francja pokonała Tunezję 3:1.

Polacy zagrają 10. raz w igrzyskach olimpijskich, piąty raz z rzędu.

2019-08-11 18:11

Trener siatkarzy dziękuje premierowi Morawieckiemu

youtube.com

Wobec strajku na Słowenii Mateusz Morawiecki postanowił wysłać rządowy samolot do Holandii po polskich siatkarzy, którzy awansowali do półfinału mistrzostw Europy. Trener Vital Heynen podziękował premierowi za szybką reakcji. I to w języku polskim!