Reklama

Rodzina

Wakacje z Kartą Dużej Rodziny tańsze nawet o kilkaset złotych

Dla rodzin wielodzietnych korzystających z Karty Dużej Rodziny wakacje mogą być znacząco tańsze - wynika z informacji, jakie przekazał KAI Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus". Zniżki na przejazdy, paliwo, noclegi, bilety do parków rozrywki czy instytucji kultury - to tylko niektóre z rabatów, które rodzinom wielodzietnym pozwoliły oszczędzić na wakacjach, nawet kilkaset złotych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzięki ogólnopolskiej Karcie Dużych Rodzin (KDR) w całym kraju można taniej przenocować, zjeść, zwiedzać i podróżować. Rodzice posiadający troje lub więcej dzieci w całej Polsce znajdą partnerów Karty Dużej Rodziny, których przybywa dnia na dzień. Karta akceptowana jest aż w niemal 20 tys. placówkach usługowo-handlowych, a przystąpiło do niej już ok. 2 tys. firm.

Tanie dojazdy

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dla rodzin wielodzietnych jednym z największych wydatków, nie tylko w czasie wakacji, jest transport, jednak można na nim zaoszczędzić. Taką szansę mają posiadacze KDR korzystający z oferty koncernów Lotos i Orlen. Wybrane paliwa kupią taniej - obowiązują rabaty w wysokości 5 gr i 10 gr na każdy litr paliwa oraz 20 proc. zniżki na produkty gastronomiczne i korzystanie z myjni samochodowej.

Kartę uwzględniają również Koleje Państwowe na przejazdy pociągami TLK, IC, EIC, EIP, oferując ulgi od 37 do 49 proc. w zależności od rodzaju biletu. Pięcioosobowa rodzina jadąca pociągiem IC z Gdańska do Krakowa w obie strony, z KDR zapłaci prawie 150 zł mniej, niż w przypadku podróży bez Karty.

Gdzie przenocować?

Aż 350 ośrodków wypoczynkowych akceptuje KDR, pozwalając oszczędzić na noclegu i wyżywieniu. Są wśród nich zarówno hotele, jak i pensjonaty, schroniska, hostele oraz gospodarstwa agroturystyczne położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Wśród nich jest np. hotel "Czarny Groń" w pobliżu znanego stoku narciarskiego czy kompleks Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Wyjątkowa jest też możliwość noclegu w Rezydencji Prezydenta w Zamku w Wiśle.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać również z oferty Grupy Hotelowej Orbis, dzięki której uzyskają 20% rabatu na noclegi w hotelach marki Sofitel, Mercure, Novotel, Ibis i Ibis Styles działających na terenie Polski, a dodatkowo dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia, otrzymają bezpłatne śniadania.

Kultura za grosze

Reklama

171 muzeów, 88 ośrodków kultury, 43 teatry, 75 kin, a także galerie sztuki, filharmonie, opery - w sumie prawie pół tysiąca Instytucji Kultury w całej Polsce przystąpiło do programu KDR. Na długiej liście znajdują się oddziały Muzeum Narodowego, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Zniżki oferują także: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Ciekawa może być również wizyta w Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Mydła i historii Brudu w Bydgoszczy lub Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Rozbudowaną ofertę dla rodzin wielodzietnych posiadają teatry i opery – m.in. Teatr im. Witkacego w Zakopanem, Gdański Teatr Szekspirowski, Opera Krakowska, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku czy Opera Bałtycka w Gdańsku.

Smaczne i tanie posiłki

Niemal 1 tys. barów, kawiarni, restauracji i sklepów w całej Polsce, będących partnerami KDR uwzględnia Kartę, przyznając jej posiadaczom rabaty, dzięki którym mogą oszczędzić na wakacyjnym wyżywieniu. Oferta jest szeroka i zaspokoi zarówno wielbicieli tradycyjnej, polskiej kuchni jak i chcących poznać smaki z różnych zakątków świata. Wśród partnerów znajdują się pizzerie np. Restauracja i Pizzeria Filmowa w Gdańsku, Restauracja Pizza PLANET w Krakowie. Są też bary mleczne i pierogarnie, m.in. Bar Mleczny Pod Barbakanem w Warszawie czy Puławska Pierogarnia u Kucharek. Karty akceptują też hipermarkety i supermarkety - Carrefour, Piotr i Paweł, Lidl oraz sklepy Simply Market.

Rządowy program dotyczący Karty Dużej Rodziny prowadzony jest od czerwca 2014 r. Od 2015 r. funkcjonuje jako zadanie zlecone samorządom na mocy ustawy o ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny, którego obsługa jest finansowana z budżetu państwa. Do tej pory wydano już 2 mln kart, a obecnie aktywnych, czyli takich, z których rodziny rzeczywiście korzystają, jest 1,8 mln.

Reklama

W styczniu br. Związek Dużych Rodzin podpisał umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na pozyskiwanie nowych partnerów w ramach Karty Dużej Rodziny. Do realizacji projektu powołano zespół, którego celem jest negocjowanie zniżek na terenie całej Polski dla rodzin posiadających Kartę i podpisywanie umów z firmami ich udzielającymi. W każdym województwie jest co najmniej jedna osoba, która tym się zajmuje. Jest też osoba, która podejmuje negocjacje z przedsiębiorstwami o zasięgu ogólnopolskim.

Z okazji 10-lecia ZDR „Trzy Plus” przygotował aplikację mobilną „KDR na smartfonie”, dzięki której, aby skorzystać z rabatów, wystarczy pokazać kartę w telefonie. Funkcja geolokalizacji pozwala posiadaczowi Karty łatwo i szybko sprawdzić w telefonie najbliższe punkty oferujące zniżki oraz poznać dokładną ofertę partnerów Karty Dużej Rodziny. Aplikacja dostępna jest w systemach Android i iOS. Partnerem aplikacji Karta Dużej Rodziny jest PKO Bank Polski.

Podziel się:

Oceń:

2017-08-29 11:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Samorządowy parasol

Powiat łowicki pierwszym samorządem, który stanął w obronie dzieci i uchwalił Kartę Praw Rodziny

Artur Stelmasiak

Powiat łowicki pierwszym samorządem, który stanął w obronie dzieci i uchwalił Kartę Praw Rodziny

Pierwszy był powiat łowicki, później jednogłośnie miasto Radzyń Podlaski, a teraz powiat przasnyski przyjął bez głosu sprzeciwu Samorządową Kartę Praw Rodziny

Więcej ...

Litania nie tylko na maj

Karol Porwich/Niedziela

Jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej? Niektóre z nich wydają się bardzo tajemnicze: „Wieżo z kości słoniowej”, „Arko przymierza”, „Gwiazdo zaranna”…

Więcej ...

Bp Przybylski do nowych diakonów: bądźcie mądrzy mądrością Boga, a nie świata

2024-05-11 16:37

Karol Porwich/Niedziela

– Dzisiaj bardzo potrzeba mądrych diakonów w tym świecie takim rozbitym, relatywnym. Bądźcie mądrzy mądrością Boga, mądrością Bożych przykazań, a nie mądrością tego świata. Bądźcie mądrzy mądrością Kościoła, a nie jakąś własną mądrością – powiedział bp Andrzej Przybylski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...

Kościół

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty chce się ze mną i z...

Wiara

Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty chce się ze mną i z...

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

8 maja - wielkie pompejańskie święto

Kościół

8 maja - wielkie pompejańskie święto