Reklama

Sanktuaria

Ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację św. Stanisława Papczyńskiego

o. Stanisław Papczyński

Archiwum

o. Stanisław Papczyński

Ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację Założyciela Zgromadzenia Marianów, św. o. Stanisława Papczyńskiego, odbędzie się 10 września w sanktuarium w Licheniu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniu 5 czerwca br., w Watykanie został ogłoszony świętym o. Stanisław Papczyński, założyciel pierwszego zgromadzenia męskiego w Polsce. W dniu 10 września br., w sanktuarium maryjnym w Licheniu Starym odbędą się ogólnopolskie uroczystości dziękczynne za dar jego kanonizacji, którym przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Uroczystości rozpoczną się w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym 10 września o godz. 11.15 montażem słowno-muzycznym, przygotowany przez parafian z Podegrodzia, miejsca urodzenia św. Stanisława. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczyć ks. kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Po Mszy św. księża marianie zapraszają uczestników na wspólną agapę na placu przy nowej dzwonnicy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2016-08-26 13:15

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Ryłko w Licheniu: o świętość trzeba walczyć

Archiwum Zgromadzenia Marianów

O świętość trzeba walczyć - powiedział kard. Stanisław Ryłko, były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, odnosząc się do postaci św. Stanisława Papczyńskiego w trakcie uroczystej Mszy św. koncelebrowanej w Licheniu w związku z ogólnopolskimi uroczystościami dziękczynnymi za dar kanonizacji założyciela Zgromadzenia Księży Marianów.

Więcej ...

Leon XIV zawierzył swój pontyfikat wstawiennictwu św. Pawła Apostoła

2025-05-20 17:38
Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV

We wtorek po południu Papież Leon XIV udał się do Bazyliki św. Pawła za Murami, gdzie modlił się przy grobie św. Pawła – Apostoła Narodów a także przewodniczył Liturgii Słowa i wygłosił homilię.

Więcej ...

Zdewastowano pomnik zamordowanych polskich jeńców w Miednoje

2025-05-21 16:38

wikipedia.org

MSZ oświadczyło w środę, że domaga się od strony rosyjskiej natychmiastowego przywrócenia stanu pierwotnego Cmentarza Wojennego w Miednoje. Sprawa dotyczy dewastacji polskiego pomnika, z którego skuto płaskorzeźbę orderu Krzyża Wojennego Virtuti Militari oraz Krzyża Kampanii Wrześniowej 1939.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kim są kobiety w bieli obecne na inauguracji pontyfikatu...

W wolnej chwili

Kim są kobiety w bieli obecne na inauguracji pontyfikatu...

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Watykan: kard. Parolin ujawnia motywy wyboru Leona XIV

Kościół

Watykan: kard. Parolin ujawnia motywy wyboru Leona XIV

Święty Jan Nepomucen

Święci i błogosławieni

Święty Jan Nepomucen

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Leon XIV

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Kościół

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Kościół

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Wiadomości

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką