Reklama

Kultura

XXXV Międzynarodowy Festiwal Organowy w Stegnie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Koncerty organowe są domeną nie tylko Gdańska. Ten wielki i nieco tajemniczy instrument używany jest także w kościołach na Wybrzeżu, m.in. w Stegnie. Tam w każdą sobotę między 16 lipca a 20 sierpnia o godz. 16 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędą się koncerty XXXV Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Podczas Festiwalu zaprezentują się organiści z Polski, Włoch i Rosji – Eugeniusz Wawrzyniak (16.07), Waldemar Krawiec (23.07), Ludmiła Gołub i Valeria Anfinogenova (30.07), Christian Tarabbla (06.08), Roman Perucki (13.08) i Jakub Garbacz (20.08). Ogromnym i majestatycznym organom będą wtórować nieporównywalnie mniejsze, ale równie poruszające instrumenty, takie jak skrzypce, flet i wiolonczela.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Festiwalowi jak co roku będzie towarzyszyć koncert w kościele św. Jakuba w Niedźwiedzicy. Odbędzie się on 23.07 o godz. 13. Na tamtejszych organach utwory m.in. J. S. Bacha i F. Mendelssohna-Bartholdy’ego wykona Patryk Podwojski. Razem z nim wystąpi Kamila Olas, grając na zupełnie innym, choć także posiadającym klawiaturę instrumencie – akordeonie.

Koncerty te będą na pewno odskocznią od wypoczynku nad morzem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Kościelne mury dadzą wytchnienie przed palącym słońcem, a kunsztowna muzyka przeniesie słuchaczy do świata zupełnie innego, niż typowo nadmorski kurort.

Bilety do nabycia w biurze GOK w Stegnie, w Biurach Informacji Turystycznej w Mikoszewie i w Stegnie, a także na godzinę przed każdym koncertem w Kościele NSPJ w Stegnie.

Harmonogram:
16.07 – Eugeniusz Wawrzyniak
23.07 – Waldemar Krawiec, Błażej Goliński
30.07 – Ludmiła Gołub, Valeria Anfinogenova, Jolanta Sosnowska
06.08 – Christina Tarabbla
13.08 – Roman i Maria Peruccy
20.08 – Duo Consonantes: Joanna Woszczyk-Garbacz, Jakub Garbacz
Koncert towarzyszący: 23.08 (13:00, Kościół św. Jakuba w Niedźwiedzicy) – Patryk Podwojski, Kamila Olas

Podziel się:

Oceń:

2016-07-07 20:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Gorzów Wlkp.: festiwal im. Wojciecha Kilara

Zdzisław Sowiński

Wernisażem wystawy fotograficznej pt. „Wojciech Kilar – Teraz, Teraz, Teraz … i Amen” rozpoczął się 15 maja w Gorzowie Wielkopolskim już po raz trzeci Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara – wybitnego kompozytora związanego z Kościołem.

Więcej ...

Papież apeluje o zawieszenie broni i poszanowanie prawa humanitarnego w Strefie Gazy

2025-07-27 14:04

Vatican Media

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój, pozdrawiał starszych i młodzież, a także grupy wiernych obecne na placu św. Piotra.

Więcej ...

Młodzież z diecezji bydgoskiej na Jubileuszu Młodych we Włoszech

2025-07-27 19:11

Diecezja bydgoska

Grupa młodych pielgrzymów z diecezji bydgoskiej wyruszyła w niezwykłą podróż, by wziąć udział w Jubileuszu Młodych we Włoszech - wydarzeniu gromadzącym młodzież z całego świata, by wspólnie modlić się, dzielić wiarą i doświadczać wspólnoty Kościoła. Pielgrzymka rozpoczęła się z wtorku 22 na środę 23 lipca.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie...

Kościół

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie...

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Damy z Bogiem radę (27 VII 2025)

Kościół

Damy z Bogiem radę (27 VII 2025)

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Kościół

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Kościół

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Wiadomości

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Kościół

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Nowenna do św. Krzysztofa

Wiara

Nowenna do św. Krzysztofa