Reklama

Głos z Torunia

Duchowa podróż

Rekolekcje to okazja do odkrycia wartości wspólnoty

Aleksandra Szczepaniak

Rekolekcje to okazja do odkrycia wartości wspólnoty

Kilkudziesięciu młodych ludzi przeżyło trzydniowe rekolekcje pełne duchowych przeżyć i wzruszeń. Jak sami mówią, odbyli niesamowitą duchową podróż.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje wielkopostne dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbyły się w dniach 1-3 marca w Bydgoszczy. Zgromadziły one liczne grono uczestników pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem oraz zanurzyć się w duchowej refleksji przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Pod przewodnictwem ks. Igora Wichrowskiego wspólnoty toruńska oraz bydgoska spędziły trzy dni na intensywnej modlitwie, rozważaniach nad sakramentami, a także mogły doświadczyć wspólnoty wiary.

Czas refleksji

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą św., która stanowiła fundament naszych duchowych poszukiwań. Ta uroczysta liturgia dała nam początkowe natchnienie i zjednoczyła nas jako wspólnotę w drodze ku duchowej głębi. Każdy z nas mógł w tym czasie indywidualnie skupić się na przyjęciu łaski Bożej i otworzyć swoje serce na nowe doświadczenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nie zabrakło spotkania z Biblią podczas warsztatów z bibliodramy. – Bibliodrama okazała się rozważaniem Bożego Słowa w kontekście bardzo indywidualnych przeżyć, emocji, potrzeb, pragnień, a także wartości tych osób, które w niej uczestniczyły – wyznał Rafał Nita, stypendysta ze wspólnoty bydgoskiej, podsumowując swoje doświadczenie. To był czas nie tylko refleksji nad Biblią, ale także nad własnym życiem i duchowością.

Ważnym punktem rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu, poprowadzona przez siostry zakonne. – To był moment, w którym wyciszyliśmy się, przepracowaliśmy w sobie wszystkie słowa usłyszane podczas rekolekcji i przede wszystkim po prostu uwielbialiśmy Boga – powiedziała Zosia Syrocka, stypendystka ze wspólnoty toruńskiej, podkreślając istotność modlitwy.

Zwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia, podczas której uczestnicy mogli podziękować Bogu za doświadczone łaski i nawrócenie. Po zakończeniu wszyscy zostali obdarowani błogosławieństwem na drogę, co symbolicznie zamykało naszą wspólną duchową podróż.

Reklama

Niezatarty ślad

Hubert Olszewski, szef wspólnoty toruńskiej, podkreślił wagę rekolekcji jako elementu formacji duchowej. – To co urzekło mnie, to przede wszystkim fakt, że mogłem w gronie młodych, zdolnych, niesamowitych ludzi pokontemplować nad swoją sferą duchową oraz niejako na chwilę przystanąć w codzienności, która naznaczona jest niesamowitym pędem – wyznał.

Podczas trzech dni rekolekcji, prowadzonych z wnikliwą troską przez ks. Wichrowskiego, wspieranego przez siostry Annę, Natanaelę i Natalię oraz ks. Łukasza Krzewińskiego, uczestnicy przeżyli intensywne chwile modlitwy, refleksji i spotkania z Bogiem oraz ze sobą nawzajem. Były to dni pełne duchowego pogłębienia, które pozostawiły niezatarty ślad w sercach i umysłach. Rekolekcje stanowiły nie tylko okazję do osobistego nawrócenia, ale także do doświadczenia wspólnoty wiary i wzajemnego wsparcia.

Podziel się:

Oceń:

2024-03-19 13:50

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

PAP

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Więcej ...

Jako jedna wielka polska rodzina. Ulicami Wilna przeszła wielotysięczna Parada Polskości

2024-05-06 13:11

fot.M.Paszkowska/l24.lt

W sobotę Wilno rozkwitło biało-czerwonymi sztandarami – ulicami litewskiej stolicy przeszła tradycyjna majowa Parada Polskości. Była to wyjątkowa okazja, aby jak co roku Polacy ze wszystkich zakątków Litwy oraz rodacy z Polski i z dalszych stron mogli spotkać się razem jako jedna wielka polska rodzina.

Więcej ...

W weekend papież na Światowym Spotkaniu nt. Ludzkiego Braterstwa

2024-05-07 19:16

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek weźmie udział w Światowym Spotkaniu nt. Ludzkiego Braterstwa. Odbędzie się ono w Rzymie i Watykanie w dniach 10-11 maja z udziałem m.in. 30 laureatów Nagrody Nobla. Jednym z jego celów jest „przywrócenie braterstwa jako zasady działania społecznego w przestrzeni publicznej”. „Im bardziej świat pogrąża się w ciemności, tym bardziej ludzkość szuka światła” - taką metaforą wyjaśnia sens spotkania o. Enzo Fortunato, dyrektor ds. komunikacji bazyliki watykańskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Wiadomości

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Wiara

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...