Reklama

Niedziela Świdnicka

Śpiewem chwalili Boga

Repertuar składał się z utworów, których wymowa wpisywała się w przesłanie
Bożego Ciała

Hubert Gościmski

Repertuar składał się z utworów, których wymowa wpisywała się w przesłanie Bożego Ciała

Od 6 lat na obchody Bożego Ciała w naszej diecezji składają się nie tylko procesje eucharystyczne, ale i wyjątkowy koncert uwielbienia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sygnał Miłosierdzia, bo to o nim mowa, z roku na rok gromadzi coraz większe grupy wiernych, którzy w radosny sposób – przez taniec i śpiew – chcą wielbić Boga. Tym razem do Nowej Rudy-Słupca przybyło ok. 1,4 tys. osób. Finałowy koncert stanowił zwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań artystów: zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Dyrygentem ponad 80-osobowej grupy chórzystów był Dominik Kozłowski, zaś nad grupą ponad trzydziestu instrumentalistów czuwał Kacper Birula. Nieocenione było również wsparcie wolontariuszy i obsługi technicznej, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem koncertu.

To nie tylko koncert

Wiernych przybyłych do Słupca oraz osoby łączące się za pomocą bezpośredniej transmisji w social mediach przywitali Wojciech Budniak, jeden z organizatorów, i ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca przedsięwzięcia. Kapłan zwrócił uwagę, że przygotowanie koncertu było nie lada wysiłkiem dla osób w niego zaangażowanych, które mimo codziennych obowiązków poświęciły swój czas na udział w próbach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Wiecie dobrze, że ta niezwykła grupa nazwała się Rodziną Sygnału Miłosierdzia i to, co ich jednoczy, to właśnie Boże Miłosierdzie. Bóg daje im siłę, żeby pomimo wszelkich trudności mogli się spotykać na próbach i przygotowywać do tego szczególnego wydarzenia – wskazywał ks. Iwaniszyn, mówiąc o istocie koncertu i jego przesłaniu łączącym się z obchodami Bożego Ciała. – Zgromadziliśmy się tutaj w ten uroczysty dzień, aby oddać chwałę Jezusowi. Do południa czyniliśmy to podczas procesji eucharystycznych, idąc z Jezusem w Najświętszym Sakramencie ulicami naszych miast i wiosek. Teraz przedłużamy tę modlitwę, dziękując Mu za to, że jest z nami obecny w Eucharystii. Zawierzamy Chrystusowi całe nasze życie, naszą ojczyznę, prosimy o pokój w Ukrainie i na całym świecie. To nie jest tylko koncert, to uwielbienie Jezusa – podkreślił.

Podczas koncertu na scenie obecne były relikwie św. Siostry Faustyny, a między kolejnymi utworami odczytywano fragmenty z jej Dzienniczka. Procesyjnie wniesiono również monstrancję z Najświętszym Sakramentem – modlitwę poprowadził słupiecki proboszcz, zaś uroczystego błogosławieństwa dokonał obecny na całym koncercie bp Adam Bałabuch.

Reklama

W pełni gotowi

Na scenie zaprezentowało się międzypokoleniowe grono artystów, od 10-letniego chłopca aż do ponadsiedemdziesięcioletniej seniorki. Również repertuar był zróżnicowany, ale całość łączyło jasne przesłanie.

– Już podczas przygotowań każdy z nas wiedział, że pragniemy śpiewem chwalić Boga. A zatem z nadejściem dnia, gdy mogliśmy zaprezentować na scenie efekty naszej pracy, towarzyszyła nam przede wszystkim wielka radość – powiedziała po występie Paulina Król, jedna z chórzystek. – Przed koncertem zgromadziliśmy się wszyscy w pobliskim kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na wspólnej Eucharystii. Od tego momentu byliśmy już spokojni i wiedzieliśmy, że możemy wyjść na scenę, bo jesteśmy w pełni gotowi – zapewniała.

Podziel się:

Oceń:

2023-06-14 08:42

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: czasownikiem Jezusa nie jest mieć, lecz dawać

Grzegorz Gałązka

„Pan przychodzi na nasze ulice, aby dobrze powiedzieć o nas i aby dać nam odwagę. Chce także od nas, abyśmy byli błogosławieństwem i darem” – powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na dziedzińcu kościoła Santa Maria Consolatrice, w rzymskiej dzielnicy Casal Bertone.

Więcej ...

Anioł z Auschwitz

Stanisława Leszczyńska

Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi

Stanisława Leszczyńska

Są postacie, które nigdy nie nazwałyby samych siebie bohaterami, a jednak o ich czynach z podziwem opowiadają kolejne pokolenia. Taka właśnie była Stanisława Leszczyńska – „Mateczka”, położna z Auschwitz.

Więcej ...

Abp Galbas: diecezja sosnowiecka jest do obsiania, a nie do zaorania

2024-05-08 17:47

Dominik Pyrek/diecezja.sosnowiec.pl

„Diecezja sosnowiecka nie jest do zaorania, tylko do nieustannego obsiewania” - powiedział abp Adrian Galbas w środę podczas obrzędu kanonicznego objęcia diecezji sosnowieckiej przez bp. Artura Ważnego. Uroczystość oraz podpisanie stosownych dokumentów miało miejsce w katedrze w Sosnowcu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Suplika do Maryi w Pompejach

Wiara

Suplika do Maryi w Pompejach

#PodcastUmajony (odcinek 8.): Wszystko moje

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 8.): Wszystko moje

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Świadomość, że Jezus mnie zna, jest pocieszająca

Wiara

Świadomość, że Jezus mnie zna, jest pocieszająca

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Wiadomości

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku