Ministranci na medal

Przedstawiciele rudnickiej parafii

Archiwum parafii

Odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Szachach.

Uczestniczyło w nich 67 zawodników z 29 parafii i 13 diecezji. Parafię Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem reprezentowało: jeden kandydat na ministranta: Mateusz Mierzwa (kl. II), dwóch ministrantów: Filip Cagara (kl. V), Kamil Mierzwa (kl. VII) oraz trener i opiekun drużyny Bolesław Ziółkowski. 19 listopada rozegrano indywidualne mistrzostwa w szachach szybkich. W turnieju indywidualnym szachów szybkich grupy A zawodników od 13-19 lat, Kamil Mierzwa zajął wysokie czternaste miejsce. W grupie B zawodników do lat 12, Filip Cagara zajął miejsce dziesiąte, a Mateusz Mierzwa zajął miejsce trzynaste. W klasyfikacji rankingowej do 1600 Filip Cagara był trzeci. Drużynowo parafia zajęła miejsce czwarte. Drużynę reprezentowali Filip Cagara i Mateusz Mierzwa. W następnym dniu rozegrano turniej w szachach błyskawicznych. W rozgrywkach grupy A zawodników od lat 13-19, Kamil Mierzwa zajął wysokie ósme miejsce. W grupie B zawodników do lat 12 w klasyfikacji rankingowej do 1600, Filip Cagara zajął miejsce pierwsze, a Mateusz Mierzwa miejsce trzecie. Drużynowo parafia zajęła miejsce trzecie. Drużyna grała w składzie: Filip Cagara i Mateusz Mierzwa. Równocześnie rozegrano turniej towarzyszących opiekunów, w którym opiekun naszej drużyny Bolesław Ziółkowski w turnieju szachów szybkich zajął miejsce trzecie, a w turnieju szachów błyskawicznych miejsce drugie.

2022-12-07 08:47

Częstochowa: I Otwarty Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 7

Mat.prasowy

Zapraszamy na I Otwarty Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 7 o Puchar Dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie.

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Od 7 lipca trwa nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

Moc atrakcji na Festiwalu Biegowym. Wydarzenie zbliża się wielkimi krokami

2024-07-08 15:07

Dominika Rakszewska, Tomasz Szwajkowski, Zwiedzanie Przez Bieganie/ Festiwal Biegowy

Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegowy. Piętnasta edycja wydarzenia znów dostarczy pozytywnych emocji. Zabawa w Piwnicznej będzie fantastyczna, na Nakle znów całymi rodzinami spotkamy się w wielkim Miasteczku Biegowym, gdzie będzie się odbywał Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaków. O atrakcje zadbają również liczni partnerzy Festiwalu. Nikogo nie może tu więc zabraknąć.