Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ogród Wdzięczności

Abp Andrzej Dzięga wraz z wychowawcami seminarium celebruje pierwszą Mszę św. w kaplicy adoracji

Wiesław Podgórski

Abp Andrzej Dzięga wraz z wychowawcami seminarium celebruje pierwszą Mszę św. w kaplicy adoracji

We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej został zainaugurowany pierwszy w Szczecinie Ogród Wdzięczności, który znajduje się w budynku Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach Ogrodu Wdzięczności abp Andrzej Dzięga poświęcił nową kaplicę adoracji w ciszy pw. św. Eliasza, a także DOM Maryi (skrót DOM oznacza: Dziewica Oblubienica Matka), jako miejsce spotkania i formacji. Kaplica adoracji wraz z DOMem mają osobne wejście z tyłu budynku seminaryjnego i są otwarte codziennie w godz. 6-23.

Miejsce szczególnej modlitwy

Powstanie Ogrodu Wdzięczności jest owocem Bożej łaski oraz wielu miesięcy pracy, modlitwy i cierpienia różnych osób. Kaplica adoracji Jezusa w ciszy wraz z DOMem to bardzo piękne miejsce, ozdobione m.in. scenami z życia św. Eliasza i z Nowego Testamentu autorstwa Bartosza Podgórskiego. historia proroka niesie szczególne doświadczenie bliskości Boga, ale również momentów trudnych, paradoksów, depresji, objawienia Boga w „głosie zwyczajnej ciszy”. Sama adoracja otwiera na doświadczenie bezinteresowności, bycia przed Bogiem w całej prawdzie o sobie, w poczuciu bycia kochanym. Adoracja „integruje nasze życie i chroni je przed zupełnym rozbiciem” – czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Adoracja integruje nasze życie i chroni je przed zupełnym rozbiciem.

Podziel się cytatem

By Jezus nie był sam

Już dzisiaj wiele osób spontanicznie przychodzi do kaplicy adoracji na modlitwę. Taka forma jest zawsze możliwa i cenna, niemniej jednak bardzo zachęcamy do wpisywania się na stałą godzinę adoracji w tygodniu. W tym celu został stworzony specjalny grafik oraz system koordynatorów, którzy troszczą się o to, by Pan Jezus nie został nigdy sam w kaplicy.

Stała godzina adoracji to odpowiedź na wołanie Jezusa z Ogrodu Oliwnego: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?” (por. Mt 26, 40), a także wielka pomoc dla nas. Podejmujemy wiele aktywności i bardzo trudno jest nam dodać do nich jeszcze adorację (nawet raz w miesiącu). Gdy jednak wpiszemy ją na stałe do naszego rozkładu tygodnia, podobnie jak spotkania, siłownię, korepetycje, to się okaże, że jest to możliwe do wykonania.

Zobowiązanie do stałej godziny adoracji jest służbą wobec tych, którzy trafią do kaplicy tylko na chwilę. Stali adoratorzy są wspierani przez tzw. ratowników adoracyjnych, a całość systemu jest przemyślana tak, że znalezienie zastępstwa w sytuacji przeszkody czy wyjazdu nie stanowi większego problemu.

Reklama

Zaproszenie do adoracji

Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym z wielkim poświęceniem w powstawanie Ogrodu Wdzięczności oraz wszystkim, którzy jeszcze przyczynią się do jego rozwoju. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tego miejsca i gorąco zachęcamy do zapisywania się na swoją świętą godzinę adoracji. Jest to możliwe przez stronę internetową www.ogrodwdziecznosci.pl lub na miejscu, w kaplicy. Jest także dostępna specjalna aplikacja na telefon, dzięki której można na bieżąco obserwować grafik adoracji w kaplicy i przyjść szczególnie wtedy, gdy nie ma jeszcze zapisanych osób adorujących.

W kaplicy już dzisiaj bardzo odczuwa się obecność Boga i Maryi, Ogrodu Wdzięczności, która nieustannie wyśpiewuje hymn Magnificat dla Wszechmocnego, który uczynił Jej wielkie rzeczy.

Podziel się:

Oceń:

2020-09-30 11:18

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Średniowieczna kaplica

Archiwum redakcji

Jest w Zielonej Górze takie miejsce, które szczególnie mocno kojarzy się z zarazą. Średniowieczna kaplica pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny stoi obok parafialnego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Więcej ...

Wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie pigułki "dzień po"

2024-05-01 06:56

Adobe Stock

W środę wchodzi w życie rozporządzenie, na podstawie którego apteki mogą podpisywać umowy umożliwiające sprzedaż tzw. pigułki "dzień po" dla osób od 15. roku życia. Sami farmaceuci nie są jednak pewni, czy mogą sprzedawać pigułki tak młodym pacjentkom bez zgody rodzica.

Więcej ...

10 lat Rycerzy Kolumba w Miliczu

2024-05-01 15:08
Od lewej: Robert Zasieczny i Krzysztof Zub

ks. Łukasz Romańczuk

Od lewej: Robert Zasieczny i Krzysztof Zub

W dniu odpustu w kaplicy św. Józefa Robotnika w Godnowej swoje dziesięciolecie założenia świętowali Rycerze Kolumba z rady lokalnej nr 15947. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Zbigniew Słobodecki, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Miliczu i kapelan milickich Rycerzy Kolumba.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Św. Józef - Rzemieślnik

Kościół

Św. Józef - Rzemieślnik

Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie

Kościół

Ks. Michał Olszewski pozostanie w areszcie

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst