Reklama

Niedziela Częstochowska

W redakcji „Niedzieli” pokazano film o Mary Wagner

Ks. Mariusz Frukacz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Nie o Mary Wagner” to tytuł filmu edukacyjnego przygotowanego przez Grzegorza Brauna. Projekcja filmu odbyła się wieczorem 20 października w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

- Film pokazuje zjawisko holokaustu XXI wieku, jakim jest aborcja. Opowiada on o Mary Wagner, która temu systemowi śmierci sprzeciwia się modlitwą i biała różą - mówiła otwierając projekcję filmu Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Na naszych oczach rozgrywa się zmaganie cywilizacji życia z cywilizacją śmierci” - kontynuowała Lidia Dudkiewicz.

Film „Nie o Mary Wagner” to dokument o przemyśle aborcyjnym w szczycącej się obroną praw człowieka Kanadzie, gdzie w majestacie prawa działają tam fabryki śmierci, zwane klinikami aborcyjnymi.

Reżyser filmu Grzegorz Braun zebrał świadectwa osób, które opowiadają o życiu Mary Wagner, jej walce o życie ludzkie i okresie uwięzienia za działalność pro-life. W filmie swoim świadectwem dzieli się m. in. Linda Gibbons, która w okresie od 1994 do 2014 r. za działalność w obronie dzieci nienarodzonych w więzieniach kanadyjskich spędziła ponad 10 lat. Przejmujące jest świadectwo Franka Wagnera, ojca Mary, który podkreśla, że „obrona życia dzieci nienarodzonych stała się ważną częścią życia Mary, jej misją”.

Widz z filmu dowiaduje się m. in. jak naprawdę wygląda zabieg aborcyjny i to, że we współczesnym świecie w majestacie prawa dokonuje się od 40 do 50 milionów aborcji. Podsumowaniem filmu jest świadectwo Mary Wagner, która mówi o swojej misji ratowanie niewinnych dzieci i opowiada o „wsparciu jakie otrzymała od Polaków podczas pobytu w więzieniu”. - Ta korespondencja zajmuje połowę listów z całego świata - opowiada Mary Wagner.

„Po obejrzeniu tego filmu pozostaje głęboka cisza i modlitwa. Mamy nadziej, że jak najwięcej młodych ludzi obejrzy ten film” - podsumował spotkanie red. Marian Florek.

Reklama

„Musimy wiedzieć o tym, że dramat zabijania dzieci nienarodzonych dokonuje się także w Polsce. Myślę, że pobyt Mary Wagner uświadomił nam rzeczywistość, w której zmagamy się o życie” - dodał Stanisław Dziwiński z Rycerzy Kolumba.

W częstochowskim pokazie filmu wzięli udział pracownicy „Niedzieli”, alumni Niższego Seminarium Duchownego na czele z prefektem seminarium ks. Szymonem Stępniakiem i nauczycielką języka polskiego Grażyną Nowak, przedstawiciele Rycerzy Kolumba oraz mieszkańcy Częstochowy.

Spotkanie zakończyło się modlitwą do Maryi Matki Życia i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o poszanowanie i obronę ludzkiego życia w Polsce.

Mary Wagner to aktywna działaczka ruchu pro-life w Kanadzie, która za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi była więziona ponad 2 lata. Mary Wagner została oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół szpitali Toronto, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie. Przebywała w areszcie od 15 sierpnia 2012 r. do czerwca br., gdy usłyszała wyrok. Na poczet zasądzonej kary zaliczono jej okres przebywania w areszcie.

Mary Wagner przebywała w Polsce w dniach 2-17 października b. r. na zaproszenie organizacji pro-life

Podziel się:

Oceń:

2014-10-21 07:25

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pikieta w obronie Mary Wagner

Więcej ...

Przypadki św. Feliksa

Św. Feliks z Cantalice jest szczególnie czczony w kościołach kapucyńskich;
ponieważ Feliks bardzo kochał dzieci i wielu z nich pomagał istnieje
zwyczaj święcenia w dniu jego święta specjalnego oleju i namaszczania
nim dzieci (tu obraz św. Feliksa z koś

Arkadiusz Bednarczyk

Św. Feliks z Cantalice jest szczególnie czczony w kościołach kapucyńskich; ponieważ Feliks bardzo kochał dzieci i wielu z nich pomagał istnieje zwyczaj święcenia w dniu jego święta specjalnego oleju i namaszczania nim dzieci (tu obraz św. Feliksa z koś

Dwadzieścia lat pracował ciężko jako oracz. Do zakonu Kapucynów wstąpił jako dojrzały mężczyzna, dopiero w wieku trzydziestu lat. Kiedy zmarł 18 maja 1587 r. ludzie już wtedy oddawali mu cześć jak świętemu...

Więcej ...

Historia powołania. Znajomy w seminarium, Jezus na krzyżu i… Jan Paweł II

2024-05-18 10:30

archwium s. Joanny Cybułki

Chciałam wiedzieć, co ze sobą zrobić, ale… żeby to było na zawsze! Szukałam swojego miejsca. Czułam pewnego rodzaju niepokój – tak o początkach swojego powołania opowiedziała portalowi Polskifr.fr s. Joanna Cybułka z Instytutu Zakonnego Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego. Ważną rolę w jej powołaniu odegrał św. Jan Paweł II, który przyszedł na świat dokładnie 104 lata temu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

Święty od trudnych spraw

Niedziela w Warszawie

Święty od trudnych spraw

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Wiara

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli