Mistrzostwa Polski KSM w Piłce Siatkowej

Diecezję drohiczyńską reprezentowały dwa zespoły –
z Hajnówki (chłopcy) oraz Skrzeszewa (dziewczyny)

Magdalena Chomać

Diecezję drohiczyńską reprezentowały dwa zespoły – z Hajnówki (chłopcy) oraz Skrzeszewa (dziewczyny)

Dziewiętnaście drużyn (11 męskich i 8 żeńskich) z całego kraju stanęło do walki o Mistrzostwo Polski KSM w Piłce Siatkowej na zawodach, które odbyły się w dniach 29-31 maja w Ełku. Do Ełku przyjechały drużyny z archidiecezji i diecezji: zamojsko-lubaczowskiej, drohiczyńskiej, ełckiej, rzeszowskiej, gdańskiej, siedleckiej, katowickiej, tarnowskiej i częstochowskiej. Diecezję drohiczyńską reprezentowały dwa zespoły – z Hajnówki (chłopcy) oraz Skrzeszewa (dziewczyny). Są to zwycięzcy rozgrywek diecezjalnych, które odbyły się 6 grudnia w Brańsku. Rozgrywki grupowe drużyn żeńskich odbywały się na hali sportowej w Wydminach oraz Gawlikach Wielkich, męskich – w Nowej Wsi Ełckiej i Stradunach. Finały zaś rozegrano na hali sportowej SP nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. Tytuły mistrzów zarówno w grupie męskiej, jak i żeńskiej zdobyły reprezentacje diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

2015-07-02 12:14

Lekkoatletyczne MP — Rozmys przed Lewandowskim, Nowicki przed Fajdkiem

Michał Rozmys na finiszu przed Marcinem Lewandowskim

PAP

Michał Rozmys zdobył we Włocławku złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 1500 m, pokonując brązowego medalistę MŚ Marcina Lewandowskiego. W rzucie młotem medalista olimpijski Wojciech Nowicki był lepszy od czterokrotnego mistrza świata Pawła Fajdka.