Reklama

Głos z Torunia

Dziękczynienie w rodzinie

Katarzyna Cegielska

Dziękczynienie w Rodzinie po raz 6. zgromadziło tysiące torunian i Polaków z kraju oraz zagranicy na świętowaniu na terenie campusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie, zarówno wśród występów na scenie, jak i na stoiskach z produktami ekologicznymi czy w miasteczku zdrowia. Jak zwykle w organizację przedsięwzięcia byli zaangażowani studenci. „W Radiu Maryja posługuje wielu ludzi. To także jest posługa: osoby stojące za kamerami, ojcowie, wy wszyscy. Wszyscy razem budujemy radio, dlatego dziś jest Dziękczynienie w Rodzinie. Chcemy wam w ten sposób podziękować, każdemu, tym, którzy tutaj są, i których tu nie ma. Dziękujemy za modlitwę wszystkim chorym, cierpiącym, każdemu – od dziecka, przez młodzież, po starszych – wszystkim. Dziękujemy za każde dobre słowo, za tworzenie dobra w świecie” – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Uroczystość odbyła się nieopodal budowanej świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – wotum wdzięczności za życie i pontyfikat naszego rodaka. Wielu pielgrzymów skorzystało z okazji i obejrzało postępy w budowie. O. dr Rydzyk CSsR zaproponował podczas spotkania, aby konsekracja kościoła odbyła się 18 maja 2016 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wieczorem artyści scen polskich: Halina Łabonarska, Mirosława Marcheluk, Jerzy Zelnik i Ryszard Mróz, przedstawili program artystyczny „Pielgrzymie Nadziei” dedykowany św. Janowi Pawłowi II. W ciągu dnia na scenie nad Wisłą koncertowało wielu muzyków i zespołów, m.in. Krystyna Giżowska, Krzysztof Krawczyk, Bogdan Trojanek i Terne Roma, Anna Jurczyńska i Romuald Spychalski, Orkiestra Węgla Kamiennego „Sośnica”, Zespół Zayazd, wiele zespołów regionalnych z Kaszub, Wielkopolski i Podhala. „Przyjechałyśmy zobaczyć, jak to wszystko się odbywa w Rodzinie Radia Maryja. (...) Jest bardzo rodzinnie” – mówili Kinga i Ada z Tomaszowa Mazowieckiego. Panowie Ludwik z Gdańska i Stanisław ze Stargardu Szczecińskiego wybrali się na badania tętniaka aorty jamy brzusznej. „Jest okazja, więc korzystam już trzeci raz. Robię to podczas święta dziękczynienia w Toruniu systematycznie” – mówił pan Ludwik. Z kolei pan Stanisław korzystał z badań po raz pierwszy. „Boli mnie brzuch i chciałem sprawdzić, co się dzieje. Słyszałem w Radiu Maryja, że będą badania i stwierdziłem, że muszę skorzystać” – podkreślił. Jak zaznacza prof. Arkadiusz Jawień, badania przesiewowe tętniaka aorty są niezwykle ważne. „Cel jest jeden – znaleźć osoby mające tętniaka, bo choroba jest właściwie bezobjawowa” – mówił profesor. Dodaje, że po pęknięciu tętniaka śmiertelność sięga 80%, zaś operacja jest obciążona jedynie 3% ryzykiem.

Filip Frąckowiak – dyrektor Izby Pamięci płk. Kuklińskiego przyjechał na festyn po raz drugi, tym razem z synem Franciszkiem. „Jestem członkiem tej radiowej rodziny i chciałem tutaj być. Przyjeżdżając do Torunia, czuję się wśród osób, które tutaj się spotykają jak w rodzinie. To nie tylko uśmiech i podanie ręki, to też kwestia światopoglądowa. W tym roku zabrałem syna ze sobą, bo chciałem mu pokazać to wydarzenie i miejsce. Dobrze, że rodzice przychodzą z dziećmi, bo to jest idea wciągania dzieci w to, co jest ważne” – mówił Filip Frąckowiak.

Podziel się:

Oceń:

2014-09-24 15:23

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Rodzina Radia Maryja na wspólnej modlitwie o odnowę oblicza polskiej ziemi

BPJG

Przepraszają za bluźnierstwa, zniewagi i świętokradztwa przeciw Bogu i Królowej Polski. Dziękują za pierwszą wizytę apostolską Jana Pawła II do naszej Ojczyzny i błagają o odnowę oblicza polskiej ziemi. Na Jasnej Górze z udziałem tysięcy wiernych drugi dzień trwa 28. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Biorą w niej udział słuchacze toruńskiej rozgłośni z kraju i zagranicy. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. sprawowana o godz.11.00. Przewodniczyć jej ma i homilię wygłosi bp Ignacy Dec ze Świdnicy. Papież Franciszek uczestnikom Eucharystii udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Więcej ...

Watykański dyplomata: prostytucja nigdy nie powinna być postrzegana jako "godna" praca

2024-06-25 11:40

Karol Porwich/Niedziela

Stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Instytucji Specjalistycznych w Genewie podczas 56. regularnego spotkania Rady Praw Człowieka ONZ zdecydowanie potępił wykorzystywanie kobiet i dziewcząt poprzez prostytucję. „Prostytucja jest poważnym naruszeniem ludzkiej godności i podstawowych praw człowieka” - powiedział w arcybiskup Ettore Balestrero.

Więcej ...

UE/ Unia Europejska rozpoczęła negocjacje akcesyjne z Ukrainą

2024-06-25 18:41

Adobe Stock

Unia Europejska we wtorek w Luksemburgu zainaugurowała negocjacje akcesyjne z Ukrainą. "To kamień milowy w naszych stosunkach" - zadeklarowała w imieniu UE szefowa MSZ Belgii Hadja Lahbib. "Potwierdzamy przystąpienie do rozmów akcesyjnych" - powiedziała wicepremierka Olha Stefaniszyna reprezentująca Ukrainę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kościół

W. Brytania: Polski ksiądz Piotr G. oskarżony o 10...

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Niedziela Kielecka

Kielce: siostry boromeuszki odchodzą z seminarium, a tym...

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Wiara

Co chciałbym zmienić w moim dawaniu świadectwa o Jezusie?

Pustelnik z Góry Maryi

Święci i błogosławieni

Pustelnik z Góry Maryi

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Niedziela na Podbeskidziu

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej 2024

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Kościół

Zmiany personalne w diecezji rzeszowskiej

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024