Reklama

Niedziela Sandomierska

Brońmy naszej wiary

Andrzej Gorzycki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

29 czerwca odbyło się sympozjum duszpastersko-ewangelizacyjne pod hasłem: „Jak bronić wiary przed sektami?”. Sympozjum zorganizowało Stowarzyszenie Legion Maryi zapraszając na nie grupy modlitewno-duszpasterskie. Przybyło ponad pół tysiąca osób z całej diecezji. Spotkanie rozpoczęły legionowe modlitwy wstępne. Następnie miała miejsce Msza św. w katedrze sandomierskiej, podczas której ks. Leon Siwecki, wykładowca teologii, mówił o źródłach wiary, jej aspektach i wymiarach oraz konieczności osobistego zaangażowania w rozwój relacji do Boga.

W auli Katolickiego Domu Kultury miała miejsce prelekcja Marii Winiarskiej z legionowej Regii w Lublinie na temat zagrożeń wiary oraz destrukcyjnych działań sekt. Prelegentka dużo czasu poświęciła obronie wiary przed świadkami Jehowy oraz działalności tej sekty w naszej ojczyźnie. Następnie o misyjnej działalności Kościoła mówiła s. Ewa Godzińska. Podsumowaniem tej części spotkania była modlitwa w katedrze Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce wyruszył Marsz Ewangelizacyjny ulicami miasta, w którym wzięli udział członkowie Legionu Maryi ze swymi emblematami oraz przybyli na spotkanie przedstawiciele stowarzyszeń katolickich z całej diecezji. Na czele pochodu szła rozśpiewana młodzież legionowa z gitarami. Liczna grupa przeszła przez sandomierski Rynek, następnie pod figurę bł. Jana Pawła II, natomiast pod krzyżem misyjnym obok katedry zakończono spotkanie błogosławieństwem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziel się:

Oceń:

2013-07-10 11:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kraków: „Czy Kościół jest nadzieją młodych?” – sympozjum z okazji 90-lecia duszpasterstwa św. Anny

Kościoła św. Anny w Krakowie

Mazur/episkopat.pl

Kościoła św. Anny w Krakowie

Młodzi ludzie szukają nadziei na życie w pełni wartościowe i piękne. Oni Kościoła potrzebują! Potrzebują modlitwy, sakramentów, wspólnoty, przyjaźni, wiedzy, autorytetów. W świecie doczesnym to Kościół jest ostoją tego, co trwałe, na czym warto się opierać.

Więcej ...

Nowi administratorzy i proboszczowie w archidiecezji katowickiej

2026-05-27 17:02

Biuro Prasowe/archidiecezjakatowicka.pl

W kaplicy Kurii Metropolitalnej abp Andrzej Przybylski wręczył dekrety nowym administratorom i proboszczom. Posługę kapłańską w placówkach, do których zostali skierowani, rozpoczną 26 lipca br.

Więcej ...

Kapłaństwo pozostaje wielką tajemnicą

2026-05-27 20:26
Msza św. w 54. rocznicę święceń w Domu Księży Emerytów we Wrocławiu

Marzena Cyfert

Msza św. w 54. rocznicę święceń w Domu Księży Emerytów we Wrocławiu

Kapłani obchodzący 54. rocznicę święceń spotkali się na wspólnej modlitwie w kaplicy Domu Księży Emerytów we Wrocławiu. Mszy św. przewodniczył ks. Jan Przytocki, a homilię wygłosił ks. Andrzej Pajdak, który mówił o Eucharystii i tajemnicy powołania.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

Niedziela Częstochowska

Zmarł dr dr h.c. Krzysztof Czajkowski

Leon XIV apeluje o przestrzeganie norm liturgicznych

Kościół

Leon XIV apeluje o przestrzeganie norm liturgicznych

Nowi administratorzy i proboszczowie w archidiecezji...

Kościół

Nowi administratorzy i proboszczowie w archidiecezji...

Zmiany personalne w diecezji

Aspekty

Zmiany personalne w diecezji

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada...

Kościół

Włochy: figura ojca Pio płacze krwią. Sprawę bada...

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Wiadomości

Łask: usunięto wizerunek Matki Bożej z gmachu Urzędu...

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej...

Kościół

Oświadczenie Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej...

Powstaje nowe sanktuarium w Polsce.

Kościół

Powstaje nowe sanktuarium w Polsce. "Na Mszę przychodziło...

Służby wkroczyły do domu prezydenta Nawrockiego!...

Wiadomości

Służby wkroczyły do domu prezydenta Nawrockiego!...