Reklama

Kościół

„Jesteś nadzieją” - częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny dotarł na Jasną Górę

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Na Jasnej Górze zakończył się częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Tradycyjnie ubrani na biało jego uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie pod figurą Maryi Niepokalanej został złożony hołd z kwiatów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Przejście ulicami Częstochowy, to okazja do promocji życia i rodziny wśród młodzieży, a także dorosłych. Maszerujemy po to, by świętować, cieszyć się i pokazywać radość z naszych rodzin i każdego życia. Nawet, jeśli niektóre rodziny doświadczone są kryzysami, chorobami, to życie zawsze jest na pierwszym planie. Tym się chcemy radować, tym się chcemy dzielić - powiedział Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji „Ku pełni życia”.

Zobacz zdjęcia: Czestochowski Marsz dla Życia i Rodziny

Dodał też, że przyjęte w tym roku hasło: „Jesteś nadzieją”, ma podkreślić, że każdy z nas, w swoim człowieczeństwie, na każdym etapie życia nosi promień nadziei.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Nie mamy wpływu na to co jest za nami, na przeszłość, ale możemy decydować o tym, co przed nami. Należymy do przyszłości i możemy świadczyć o życiu aktywnie w naszej codzienności. To wyzwanie i zadanie do szerzenia dobra i budowania cywilizacji życia. Nadzieję przeciwstawiamy beznadziei i pustce -zauważył Nienartowicz.

Jest to publiczne świadectwo opowiedzenia się po stronie każdego życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci - podkreślali uczestnicy marszu.

Reklama

Sławomir Kopacki ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich archidiecezji częstochowskiej stara się uczestniczyć w Marszu każdego roku. - To jest demonstracja za życiem. Wraz z żoną chcemy pokazać, że życie i rodzina są dla nas ważne. Dla mnie rodzina nierozerwalnie wiąże się z życiem. Rodzina jest fundamentem wszystkiego. Zawsze identyfikowałem się z wartościami propagowanymi podczas marszu, ale przyznam, że od 8 lat mam jeszcze dodatkową motywację - dziękuję za życie najstarszego, ośmioletniego wnuka. Dzieci to nie produkt, a dar od Pana Boga - dodał.

Andrzej Ociepa z żoną Magdaleną i siódemką dzieci: Edytą, Karoliną, Łucją, Ritą, Stefanem, Maksymilianem i Jerzym uczestniczą w marszu, bo jak mówią jest on okazją do dania świadectwa.

- Chcemy pokazać, że jesteśmy szczęśliwą rodziną. Że wszystko co mamy zawdzięczamy Bogu a życie to wspaniały dar, poprzez który spływa na nas wiele błogosławieństwa - powiedział Andrzej Ociepa.

Dodał, że jako wielodzietna, szczęśliwa rodzina chcą być anty głosem dla tego co często jest podawane w różnych mediach. - Wierzę, że nasza obecność na tego typu wydarzeniu, może być też dobrym świadectwem dla młodych ludzi. Zachętą, by wybierać drogę małżeństwa. Bo w tej drodze, pomimo wysiłku, można osiągnąć szczęście. Pan Bóg tej drodze błogosławi. Poprzez tą radosną manifestację pokazujemy innym, że życie w rodzinie jest piękne! - podkreślił.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. w częstochowskiej archikatedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, który uczestniczył również w uroczystym pochodzie na Jasną Górę.

Organizatorem marszu jest Fundacja „Ku pełni życia”. Koordynatorem z ramienia Archidiecezji Częstochowskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin.

Podziel się:

Oceń:

2024-05-26 18:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Życie łączy

Karol Porwich/Niedziela

Pod takim hasłem odbędą się tegoroczne marsze dla Życia i Rodziny.

Więcej ...

Trump: rozejm w Strefie Gazy - to wielki przełom i początek nowego Bliskiego Wschodu

2025-10-13 17:58
Prezydent USA Donald Trump

PAP

Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump, przemawiając w poniedziałek przed izraelskim parlamentem, Knesetem, powiedział, że na Bliskim Wschodzie po dwóch latach wojen zapanował pokój, co jest początkiem nowej ery. Rozejm w wojnie Izraela ze Strefą Gazy nazwał wielkim przełomem i mówił o szansach, które tworzy.

Więcej ...

Tysiące wiernych biorą udział w pielgrzymce figury Matki Bożej Fatimskiej

2025-10-14 13:54

Graziako

Tysiące portugalskich katolików biorą udział w rozpoczętej w poniedziałek w Lizbonie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Jest ona jedną z kilkunastu figurek Maryi pielgrzymujących po świecie. W peregrynacji, która potrwa do środy, uczestniczą zarówno grupy parafialne ze stołecznej aglomeracji, jak również ruchy i organizacje katolickie, w tym stowarzyszenia młodzieży akademickiej i związki reprezentujące określone grupy zawodowe. Uroczystościom peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w portugalskiej stolicy przewodniczy patriarcha Lizbony abp Rui Valério.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmarł ks. Janusz Michalak

Aspekty

Zmarł ks. Janusz Michalak

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wiara

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Wiara

Nowenna do św. Teresy od Jezusa

Nie umrzesz w niełasce. Obiecuję!

Wiara

Nie umrzesz w niełasce. Obiecuję!

Oświadczenie Wojciecha Jędrzejewskiego

Kościół

Oświadczenie Wojciecha Jędrzejewskiego

Komunikat ws. o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

Kościół

Komunikat ws. o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....

Wiara

Skarby Serca Jezusowego objawione światu: nowenna do św....

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Wiara

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój