Reklama

Jasna Góra

„Z bł. Prymasem Czuwamy w Domu Matki”

2024-04-25 18:00

BPJG

„Cokolwiek bym powiedział o moim życiu, jakkolwiek bym zestawił moje pomyłki, to na jednym odcinku się nie pomyliłem: na drodze duchowej na Jasną Górę” - mówił bł. kard. Stefan Wyszyński.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Modlitwa o jego kanonizację, nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za Ojczyznę zanoszona jest podczas comiesięcznych czuwań „Z bł. Prymasem w Domu Matki”. W sobotę, 27 kwietnia, wieczorną modlitwę poprowadzą członkowie wspólnoty Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Rozpocznie ją Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

- Prymas Tysiąclecia jest naszym patronem więc my razem z nim przychodzimy do Maryi pamiętając jego oddanie i zawierzenie, tę maryjną drogę jego posługiwania, a jednocześnie pewne zaproszenie, abyśmy z Matką Bożą troszczyli się o naszą Ojczyznę, świat i różne sprawy przynoszone na Jasną Górę - powiedział o. Marian Waligóra, opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O. Waligóra zauważył, że podczas czuwania, po raz pierwszy wierni będą mogli wpisać swoje prośby do „Księgi Intencji Różańcowych”, która na stałe będzie dostępna dla wszystkich pielgrzymów w sekretariacie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Zapisane w niej intencje będą omadlane w trakcie codziennego różańca świętego o godz. 16.15 w Kaplicy Matki Bożej. - Dla wiernych to zostawienie części swojego życia Pani Jasnogórskiej - wyjaśniał opiekun jasnogórskiej wspólnoty.

Inspiracją do odnowy apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze stało się po wiekach wezwanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który zatroskany o losy Kościoła i współczesnego człowieka, a zarazem uwrażliwiony na znaki czasu, skierował do Polaków apel: „Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, aby stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej”. W tym roku przypada setna rocznica święceń kapłańskich Prymasa Polski i mija także sto lat od prymicji, które miały miejsce w jasnogórskim sanktuarium.

- Ludzie czekają na tę modlitwę, bo pragną być w Domu Matki i czuwać z Prymasem, zwłaszcza, że czasy są niespokojne. Pragniemy modlić się o kanonizację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, ale też każdy z nas przynosi tutaj dużo intencji w sercu - mówiła Agnieszka Kołodyńska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

Reklama

Modlitewne spotkanie „Z bł. Prymasem czuwamy w Domu Matki” odbywa się zawsze w noc z 27 na 28 dzień miesiąca. To w nawiązaniu do trwających tu niemal nieprzerwanie od 40 lat czuwań prowadzonych przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego najpierw z prośbą o beatyfikację, a później kanonizację. Teraz, przez cały rok, w Kaplicy Matki Bożej gromadzą się przedstawiciele różnych ruchów i wspólnot z modlitwą i świadectwem, by tak jak bł. kard. Wyszyński - „Wszystko postawić na Maryję”.

Maria Bareła-Gawenda @JasnaGóraNews

Podziel się:

Oceń:

+2 0

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza Pielgrzymka Geografów na Jasnej Górze

Bożena Sztajner/Niedziela

O sensie pielgrzymowania wpisanym w człowieczeństwo i o tym, że Jasna Góra jest miejscem, gdzie geografia ziemi ustępuje geografii ducha. mówił do geografów zgromadzonych na Jasnej Górze bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Pierwsza pielgrzymka tego środowiska była dziękczynieniem za 100 –lecie działalności Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Więcej ...

Litania nie tylko na maj

Karol Porwich/Niedziela

Jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej? Niektóre z nich wydają się bardzo tajemnicze: „Wieżo z kości słoniowej”, „Arko przymierza”, „Gwiazdo zaranna”…

Więcej ...

Wielkopolskie lekcje pokory

2024-05-05 13:08

Archiwum TK Niedziela

Jeżdżąc teraz intensywnie po Wielkopolsce zawsze znajduję czas, aby choć na chwilę w różnych miejscowościach znaleźć się tam, gdzie czas płynie inaczej, bo w rytmie wieczności. Katolickie świątynie: niektóre jeszcze z zachowanymi elementami architektury romańskiej czy gotyckiej, inne pamiętające czasy baroku, wreszcie niektóre budowane w wieku XIX i później.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 5.): Ile słodzisz?

To święty również na dzisiaj

To święty również na dzisiaj

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Wiara

Rozważania na niedzielę: Jak się uczyć miłości?

Turniej WTA w Madrycie - Świątek wygrała w finale z...

Sport

Turniej WTA w Madrycie - Świątek wygrała w finale z...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...