Turniej WTA w Ostrawie - Świątek w półfinale

Iga Świątek po zwycięstwie nad Amerykanką Catherine McNally

PAP/Tomasz Wiktor

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Catherine McNally 6:4, 6:4 w ćwierćfinale turnieju WTA 500 w Ostrawie. O finał polska tenisistka zagra ze zwyciężczynią starcia pomiędzy Czeszką Terezą Martincovą i Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową.

To był pierwszy pojedynek tych tenisistek w seniorskiej karierze. Jako juniorki wygrały razem debla podczas French Open w 2018 roku. W singlu tej samej imprezy Świątek przegrała z McNally w półfinale.

Polka na inaugurację w Czechach miała wolny los, a w drugiej rundzie pokonała Australijkę Ajlę Tomljanovic, która skreczowała przy stanie 2:2 w drugim secie. To pierwsza impreza, w której występuje po triumfie w wielkoszlemowym US Open.

Pierwszy set piątkowego spotkania był bardzo wyrównany od początku do końca. Amerykanka jako pierwsza przełamała rywalkę, ale Świątek szybko odpowiedziała tym samym i przejęła kontrolę nad przebiegiem partii.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęła Polka, która po przełamaniu McNally i utrzymaniu swojego podania prowadziła 3:0. Amerykanka, 151. w rankingu WTA, nie poddała się i zdołała doprowadzić do wyrównania 3:3. Po wyrównanej końcówce triumfowała Świątek, które zdołała ponownie przełamać rywalkę.

Trybuny w Ostrawie ponownie wypełnione były polskimi kibicami, którzy głośno wspierali liderkę światowego rankingu.

"Nigdy nie jest łatwo grać z rywalką, która tak często zmienia rytm. Potrzebowałam energii kibiców, szczególnie w drugim secie" - powiedziała zaraz po meczu Świątek.

"Cieszę się, że zagrałyśmy takie spotkanie, z wieloma akcjami przy siatce, bo to nie często można zobaczyć w kobiecym tenisie" - dodała polska tenisistka.

Awansując do półfinału powtórzyła ona wynik z ostatniej edycji turnieju. W 2021 roku w 1/2 finału przegrała z Greczynką Marią Sakkari.

W piątkowy wieczór starcie pomiędzy Martincovą i Aleksandrową wyłoni następną rywalkę Świątek.

Półfinały zostaną rozegrane w sobotę.

Wynik ćwierćfinału gry pojedynczej:

Iga Świątek (Polska, 1) - Catherine Mcnally (USA) 6:4, 6:4.(PAP)

msl/ krys/

+1 0
2022-10-07 19:22

Turniej WTA w Dausze - Świątek o krok od hat-tricka, jakiego nie było od dziewięciu lat

Iga Świątek

PAP/NOUSHAD THEKKAYIL

Iga Świątek

Iga Świątek zagra w sobotę z reprezentującą Kazachstan Jeleną Rybakiną o 18. tytuł w karierze i trzeci z rzędu triumf w turnieju WTA w Dausze. Ostatnią tenisistką, która wygrała trzykrotnie z rzędu tę samą imprezę była w 2015 roku Amerykanka Serena Williams.

Mistrz katechezy

2024-04-09 14:22

Niedziela Ogólnopolska 15/2024, str. 20

Św. Cezary Bus

pl.wikipedia.org

Ten święty pokazuje, że nauczanie wiary powinno być przystępne i wymaga udziału rodziców.

Finał 24. Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

2024-04-16 10:50
Tematyka konkursu obejmowała życie bł. Rodziny Ulmów

ks. Andrzej Bienia

Uczestnicy 24. Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach ponownie spotkali się z bł. Rodziną Ulmów. 12 kwietnia 2024 r. w Markowej odbył się finał konkursu.