Reklama

Niedziela Sandomierska

Dziękczynienie za czas łaski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

– Niektórzy to „widowisko” podziwiają, inni okazują oburzenie, a większość przechodzi obok niego obojętnie – mówił bp Nitkiewicz do oazowiczów.

W Sandomierzu odbył się tegoroczny oazowy Dzień Wspólnoty, w trakcie którego podsumowane zostały tegoroczne wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie. Wspólne świętowanie członków ruchu rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty. Wzięły w nim udział osoby, które uczestniczyły w wakacyjnych turnusach formacyjnych, jak również młodzi, którzy na co dzień działają w parafialnych grupach oazowych oraz rodziny z Ruchu Domowego Kościoła. Dla każdego uczestnika była to okazja do doświadczenia pięknej wspólnoty Kościoła i umocnienia się w wierze.

– Odczuwam wielką radość, że po trudnym czasie pandemii możemy wreszcie spotkać się swobodnie. Podsumowując ten czas wakacyjnej formacji, cieszę się, że był to okres bardzo owocny dla wszystkich uczestników: dzieci, młodzieży i rodzin. Dziś chcemy Panu Bogu podziękować za ten czas łaski, a jednocześnie chcemy się dzielić tym, co Pan Bóg zdziałał w naszych sercach – mówił ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny. W trakcie pierwszej części spotkania miała miejsce godzina świadectw. Uczestnicy letnich rekolekcji opowiadali o swoich duchowych przeżyciach, które im towarzyszyły w trakcie letniego wypoczynku i formacji. – Tegoroczne rekolekcje oazowe były dla mnie bardzo wyjątkowe. Mam już 21 lat. Na co dzień studiuję, a po godzinach dorabiam, wykonując różne prace. Bardzo ciężko było dla mnie znaleźć czas, ale sprawy się tak potoczyły, że mogłem po raz kolejny wziąć udział w wakacyjnym turnusie oazowym. Dla mnie każda oaza to przede wszystkim wielki dar od Pana Boga, że mogę poznawać nowych wspaniałych ludzi, a jednocześnie mogę spotykać się z kolegami i koleżankami, którzy umacniają mnie swoim świadectwem życia – mówił animator Mateusz.

Centralnym punktem Dnia Wspólnoty była Eucharystia, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Ordynariusz Sandomierski odwołał się w czasie homilii do słów św. Pawła do Koryntian: „Staliśmy się bowiem widowiskiem dla świata”.

Reklama

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

– Niektórzy to „widowisko” podziwiają, inni okazują oburzenie, a większość przechodzi obok niego obojętnie. My patrzymy na to zupełnie inaczej. Nie jesteśmy aktorami, którzy odgrywają swoją rolą, ale po prostu staramy się żyć Ewangelią. To jest nasze świadectwo. Dzięki niemu ratujemy siebie i innych. Dlatego powinniśmy być stale zanurzeni w Bogu, jak patron dnia dzisiejszego św. Grzegorz Wielki, przez rozważanie Pisma św. oraz życie sakramentalne. A Duch Święty powie, co mamy czynić i da potrzebną do tego siłę. Wierzę, że oazowy styl życia będzie w tym pomocny – powiedział biskup.

Na zakończenie Eucharystii Biskup Ordynariusz pobłogosławił dwie nowe animatorki, wręczając im krzyż oazowy: Wiktorię Syc z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli oraz Julię Teter z parafii pw. św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego Pustelnika w Dwikozach. Biskup Ordynariusz udzielił także misji posłania małżonkom animującym działalność Oazy Domowego Kościoła.

2022-09-04 07:32

Wybrane dla Ciebie

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36
Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Więcej ...

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

Więcej ...

Lizbona: dotychczas 200 tys. rejestracji na Światowe Dni Młodzieży 2023

2022-11-28 15:16

facebook.com/sandomierzSDM

Po około miesiącu od rozpoczęcia rejestracji, do udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2023 w Lizbonie zgłosiło się już około 200 tys. młodych ludzi. Dotychczas swój udział zapowiedziały duże grupy, zwłaszcza z Włoch, Brazylii, Hiszpanii i Francji - ogłosił na konferencji prasowej biskup pomocniczy archidiecezji Lizbony Americo Aguiar, który jest także prezesem Fundacji Światowych Dni Młodzieży – poinformowała agencja informacyjna Ecclesia. Okazją do tego była prezentacja programu duszpasterskiego w sanktuarium maryjnym w Fatimie, 120 kilometrów na północ od stolicy Portugalii, które - zdaniem biskupa - odegra ważną rolę podczas ŚDM.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już...

Kościół

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już...

Sto czterdzieści jeden

Niedziela Częstochowska

Sto czterdzieści jeden

Św. Jakub z Marchii

Święci i błogosławieni

Św. Jakub z Marchii

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

Historia

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Kościół

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...