Turniej WTA w Rzymie - Świątek awansowała do półfinału

Iga Świątek

PAP/ETTORE FERRARI

Iga Świątek

Liderka światowego rankingu Iga Świątek wygrała z Kanadyjką Biancą Andreescu 7:6 (7-2), 6:0 w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula 2,53 mln dol.). W półfinale rywalką polskiej tenisistki będzie Białorusinka Aryna Sabalenka.

W stolicy Włoch Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. Na otwarcie miała wolny los, w drugiej rundzie pokonała Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 6:0, a w 1/8 finału Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:4, 6:1.

Z Andreescu spotkała się po raz pierwszy w karierze. Pierwszy set był wyrównany, a w drugim nie dała Kanadyjce żadnych szans.

Tenisistka z Raszyna kontynuuje wspaniałą passę. W obecnym sezonie wygrała już cztery turnieje: w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie. Z powodu przemęczenia wycofała się z rywalizacji w niedawnej imprezie w Madrycie.

W piątek odniosła 26. zwycięstwo z rzędu. Jak przypomniała WTA, to najdłuższa seria w zawodowym tenisie kobiet od czasu, gdy Amerykanka Serena Williams wygrała 27 kolejnych meczów w 2015 roku.

Menager Iga Świątek

Iga Świątek rozpoczęła 63. tydzień jako liderka światowego rankingu tenisistek. W zestawieniu zawodniczek najdłużej otwierających listę WTA niezmiennie zajmuje 11. miejsce. Prowadzenie może stracić najszybciej w połowie lipca, po kolejnej lewie Wielkiego Szlema - Wimbledonie.

Farmaceuci i lekarze do MZ: recepta na pigułkę "dzień po" wymaga zgody rodziców

2024-04-18 07:09

Farmaceuci, lekarze i położne ostrzegają Ministerstwo Zdrowia, że wystawianie recept farmaceutycznych na pigułkę "dzień po" osobom niepełnoletnim bez zgody rodzica może być niezgodne z prawem. Są też przeciw "sprowadzaniu zawodów medycznych do roli usługodawców, a pacjentów do roli klientów".

Papież do zakonnic klauzurowych: nostalgia nie działa

2024-04-18 13:47