Reklama

Niedziela Sandomierska

Stalowa Wola: Otwarcie wystawy Moje spotkania ze św. Janem Pawłem II

2020-05-18 20:50

ks. W. Kania

W Stalowej Woli, w bazylice konkatedralnej biskup pomocniczy senior Edward Frankowski otworzył wystawę pt. „Moje spotkania z Janem Pawłem 2” w 100. rocznicę urodzin świętego papieża Polaka.

Uroczystość rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył oraz homilię wygłosił bp pomocniczy senior Edward Frankowski. We wspólnej modlitwie uczestniczyli samorządowcy na czele z prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym, posłem na sejm Rafałem Weberem oraz mieszkańcy Stalowej Woli.

W homilii bp wspominał o związkach św. Jana Pawła II z diecezją sandomierską i jego wizytę w Sandomierzu. Mówił także o osobistych spotkaniach z Wielkim Rodakiem, które były jak spotkania ojca z synem – pełne serdeczności i ojcowskiej miłości. Na zakończenie kaznodzieja zachęcał, aby we wszystkich sprawach osobistych i narodowych zwracać się do św. Jana Pawła II, aby wypraszał potrzebne łaski u Boga.

W kolejnej części wydarzenia przybyłych gości przywitała Karolina Pawłowska jako przedstawicielka młodzieży, która poinformowała jaka była główna myśl wystawy: – Główna myśl wystawy koncentruje się na wizytach w Watykanie lub spotkaniach z papieżem podczas jego pielgrzymek, ale nie tylko. Na wystawie zostały również pokazane spotkania z nauczaniem papieskim i duchowością św. Jana Pawła II, które realizowane są przez działalność Rodziny Szkół Jana Pawła II. Nasze doświadczenie osoby Karola Wojtyły – Jana Pawła II jest różnorodne. Starsi mieli okazję spotkać go osobiście, my młodzi spotykamy go w jego nauczaniu.

Reklama

Jak powiedział dyrektor muzeum ks. Stanisław Gurba: – Nie chcemy wystawy zamykać w muzeum, ale chcemy z nią wyjść do ludzi. Dlatego została tak pomyślana, aby ją łatwo można przenosić i pokazywać w wielu miejscach.

Wystawa ma charakter multimedialny. Oprócz fotografii upamiętniających spotkania z papieżem zostały dołączone kody QR z filmami zawierającymi wspomnienia z tych wydarzeń. W przygotowanie wystawy aktywnie włączyła się młodzież z parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

Na zakończenie zebrani złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II przed świątynią.

ks. W. Kania

Wybrane dla Ciebie

Komunia Święta i na rękę i do ust

2020-05-26 17:43

Bożena Sztajner/Niedziela

Przy okazji pandemii rozgorzał na nowo spór dotyczący sposobu przyjmowania Komunii Świętej. Jakie formy jej przyjmowania są dozwolone w Kościele Katolickim? Czy któraś z nich jest godniejsza? I czy kapłan ma prawo odmówić wiernemu udzielenia Ciała Pańskiego ze względu na preferowany przez niego sposób komunikowania? Na te i inne pytanie odpowiadał ksiądz Paweł Cieślik.

Więcej ...

Wieluń/ 60 osób mogło zarazić się koronawirusem w salonie fryzjerskim

2020-05-28 17:56

PAP

Nawet 60 klientów, którzy w ostatnich dniach korzystali z usług salonu fryzjerskiego w Wieluniu (Łódzkie), mogło zarazić się koronawirusem podczas kontaktu z jedną z fryzjerek. Zakażenie u kobiety wykryto podczas testów prowadzonych wśród rodzin związanych z fabryką mebli w Kępnie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Mama, która przebaczyła

Kościół

Mama, która przebaczyła

Sąd oddala oskarżenia wobec Kai Godek

Sąd oddala oskarżenia wobec Kai Godek

Niestrudzony pasterz narodu

Niedziela w Warszawie

Niestrudzony pasterz narodu

Święty nie rodzi się po śmierci

Wiara

Święty nie rodzi się po śmierci

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

Wiadomości

Miliony od Trzaskowskiego dla byłej agentki

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Zdrowie

USA: szczepionka na koronawirusa ma być dobrowolna

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Wiadomości

Polka zażyła pigułki aborcyjne i urodziła ciężko...

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy  św.  odebrał telefon od...

Kościół

Meksyk: ksiądz w czasie Mszy św. odebrał telefon od...

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw