Reklama

Niedziela Sandomierska

Priorytety: edukacja i ekologia

Najlepszy projekt zgłosiła Sp nr 10 im. Janusza Korczaka z Tarnobrzega

Archiwum szkoły

Najlepszy projekt zgłosiła Sp nr 10 im. Janusza Korczaka z Tarnobrzega

Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany w ramach akcji „Stawiamy na edukację”, organizowany przez Zakłady Chemiczne „Siarkopol”.

Otrzymaliśmy łącznie piętnaście wniosków ze szkół z terenu Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Wybór tego zwycięskiego był bardzo trudny. Większość szkół przedstawiła bardzo ciekawe i oryginalne propozycje – zarówno w kwestii doposażenia, jak i pomysłów na akcje promujące ekologię. Zgodnie z regulaminem w tym roku mogliśmy jednak nagrodzić tylko jedną placówkę – mówił Mateusz Kutrzęba, Wiceprezes Zarządu Spółki Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.

Komisja konkursowa wybrała wniosek zakładający realizację przedsięwzięć, które pozwolą prowadzić edukację kulturalną, teatralną, muzyczną, a także przyrodniczą w sposób bardziej nowoczesny i spektakularny. Projekty, które zostały w nim opisane, będą służyć całej społeczności szkolnej przez długie lata. Za najlepszy projekt uznano ten zgłoszony przez SP nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu. Zakłada on przebudowę szkolnej auli, która jest jedną z wizytówek szkoły. To tam odbywają się wszystkie najważniejsze uroczystości, pokazy i występy. To miejsce, w którym dzieci mogą realizować swoje pasje i rozwijać się w dziedzinach związanych z szeroko pojętą kulturą i występami scenicznymi. Aula ma jednak już swoje lata, wymaga remontu, a także doposażenia. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Zakłady Chemiczne „Siarkopol” możliwy będzie m.in. zakup i montaż nowej kurtyny, oświetlenia i rolet, a także krzeseł dla widowni. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę akcję, gdyż taki rodzaj partnerstwa publiczno-prywatnego i takie działanie na rzecz społeczności są niezwykle wartościowe. Dzięki firmie Zakłady Chemiczne „Siarkopol” możemy zrealizować nasze plany. Pozyskane środki finansowe przekażemy na poczet remontu auli, miejsca bardzo ważnego, a równocześnie najmniej doinwestowanego. Z racji, iż ponad 10% naszej społeczności uczniowskiej to dzieci z wszelkimi zaburzeniami ruchowymi i rozwojowymi, uwzględniając ich potrzeby, narodził się pomysł stworzenia w ramach projektu ekologicznego „Szkolnego ogrodu sensorycznego”. Będzie to swoista oaza przyrodnicza, która szczególnie posłuży potrzebom rozwojowym wspomnianych dzieci, ale i nie tylko. Jesteśmy bardzo dumni, że komisja konkursowa wybrała właśnie nasz wniosek – mówił Paweł Paradowski, dyrektor SP nr 10 w Tarnobrzegu. W ramach projektu ekologicznego zwycięska placówka zadeklarowała się stworzyć „Szkolny ogród sensoryczny”, będący miejscem ćwiczeń i zabaw na świeżym powietrzu. W planach jest między innymi stworzenie kwietnej łąki, miejsca, w którym dzieci mogłyby obcować z przyrodą, a wokół niej ścieżki wykonanej z różnych materiałów, po której uczniowie mogliby chodzić boso, stymulując zmysł dotyku. Projekt zakłada ustawienie tablic z opisami roślin łąkowych, a także ławek, karmników dla ptaków i budek lęgowych. Całość ma stworzyć doskonałe miejsce do obserwowania otaczającej nas natury i do edukacji przyrodniczej. Konkurs adresowany był do szkół podstawowych z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Placówki edukacyjne składały wnioski, w których wskazywały przeznaczenie środków finansowych, o które się ubiegają, i uzasadniały, dlaczego to one powinny uzyskać wsparcie. Dodatkowo miały za zadanie przedstawić pomysł na akcję ekologiczną, którą zrealizują w przypadku wygranej w konkursie.

2022-07-19 14:02

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Pomoc dla rodaków

Ubiegłoroczna pomoc przerosła oczekiwania organizatorów

Archiwum

Ubiegłoroczna pomoc przerosła oczekiwania organizatorów

Mieszkańcy Tarnobrzega przygotowali paczki świąteczne dla wiernych z parafii w Maniewiczach na Ukrainie.

Więcej ...

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36
Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Więcej ...

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już...

Kościół

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już...

Sto czterdzieści jeden

Niedziela Częstochowska

Sto czterdzieści jeden

Św. Jakub z Marchii

Święci i błogosławieni

Św. Jakub z Marchii

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

Historia

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Kościół

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza,...

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

Polska

Nowy sługa Boży – br. Kalikst Kłoczko

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...