Reklama

Niedziela Sandomierska

MULUNGU AKUDALI SENI – Niech Ci Bóg błogosławi

KATARZYNA CESARZ

Po raz ósmy gościł w Polsce zespół „Claret Gospel”. Jego członkami są młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy śpiewem i tańcem wielbią Boga. Tegoroczna ewangelizacja wybrzmiewać będzie pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.

Zespół do tej pory gościł w 22. polskich diecezjach, dając ponad 80 koncertów – przejechali w Polsce ponad 12 tys. km. Jak sami mówią chcą: – Śpiewem i tańcem dawać żywe świadectwo wiary, nadziei i miłości. Wielkie katedry, bazyliki i małe kościółki są za każdym razem świadkami żywej, pełnej entuzjazmu i radości wiary młodego Kościoła afrykańskiego. Założycielem, opiekunem i animatorem zespołu od 11 lat jest o. Roman Woźnica CMF, klaretyn.

2 sierpnia w parku przy Muzeum Kard. Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odbył się koncert Zespołu. Na występ przybyło ponad 350 osób, wśród nich bp Edward Frankowski. Dyrektor Muzeum Dariusz Bździkot przywitał przybyłych gości i przedstawił zespół z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz wakacyjną grupę muzyczną powstałą przy Muzeum, która podczas wakacji przygotowywała się do tego występu pod kierunkiem Ewy Śliwińskiej. Grupa młodych artystów podczas koncertu wykonała dwa utwory wraz z grupą „Claret Gospel”. W tym dniu mogliśmy posłuchać też solowego występu Pauliny Kodyry, licealistki związanej z Muzeum. Zespół „Claret Gospel” podczas koncertu porwał publiczność do wspólnego tańca przypominając, że możemy chwalić Boga także poprzez taniec i śpiew.

Reklama

Bp Edward Frankowski przywitał i zaprosił do wystąpienia na scenie obecną na spotkaniu s. Sarę Rejman ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, która od trzech lat pracuje w misji w Chilanga, k. Lusaki. – Obecnie przebywam na pierwszym od rozpoczęcia swojej pracy misyjnej urlopie w Polsce. W Zambii, wspólnie z sześcioma innymi siostrami prowadzę hospicjum dla chorych na AIDS, które niesie pomoc 2,6 tys. pacjentom. Na terenie misji znajdują się także trzy przedszkola i dwie szkoły, do których uczęszcza ok. 500 dzieci oraz przychodnia dla chorych na gruźlicę. – opowiadała nam s. Sara. Zgromadzenie prowadzi na terenie Zambii trzy misje. Ostatnio Siostry zostały zaproszone do prowadzenia czwartej placówki misyjnej na terenie diecezji Chipata.

Fundacja im. kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic", jak zawsze otwarta na misjonarzy, misje i ich przyjaciół, zaprasza ponownie za rok na koncert zespołu „Claret Gospel", a w ciągu roku do zwiedzania Muzeum Kardynała.

2014-08-28 12:44

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Z kart historii zespołu „Serduszka”

Spotkanie z papieżem Janem Pawłem II

Archiwum prywatne

Spotkanie z papieżem Janem Pawłem II

Wielkie dzieła zawsze mają solidne fundamenty. Tak jest i z zespołem dziecięco-młodzieżowym „Serduszka”, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

Więcej ...

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie.

Więcej ...

Szefowa MRiPS: umocowanie pracy zdalnej w Kodeksie pracy to rozwiązanie oczekiwane społecznie

2022-12-02 09:59

Adobe. Stock.pl

Umocowanie pracy zdalnej w Kodeksie pracy to rozwiązanie oczekiwane społecznie. Będzie dużym udogodnieniem dla rodziców, którzy chcą łączyć wychowywanie dzieci z pracą zawodową, skorzystają na tym także osoby z niepełnosprawnością – przekazała PAP minister rodziny Marlena Maląg.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Rzeczpospolita:  Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Kościół

Rzeczpospolita: Wojtyła do księdza pedofila: każde...

Wiara na medal

Wiara

Wiara na medal

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Kościół

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Wiara

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia...

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

Niedziela Lubelska

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Sport

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy...

Dwa paradoksy Adwentu

Rok liturgiczny

Dwa paradoksy Adwentu

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Polska

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji...

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...

Rok liturgiczny

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego...