Niedziela Sandomierska

Medalowe zmagania

Zawodnicy z Tarnobrzega pokazali się z jak najlepszej strony

Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg”

Zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” wzięli udział w 37. Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Poznaniu.

Organizatorami zawodów było Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polskim Związkiem Kajakowym i Wielkopolskim Związkiem Kajakowym w Poznaniu. Konkurencje polegały na przepłynięciu kajakiem na wodzie na dystansach od 3500 m do 29 km, przedzielonych biegiem z łódką wyznaczonych odcinków na lądzie.

W zawodach długodystansowych nie zabrakło również zawodników i zawodniczek Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg”, którzy pokazali ducha walki i zdobyli wysokie miejsca. Już pierwszego dnia wielką formę pokazała Magdalena Szczęsna, która zostawiła w tyle swoje rywalki i po przepłynięciu 3500 m zdobyła złoty medal. Tego dnia świetnie zaprezentowała się również młoda Laura Strojnowska, która na dystansie 9,4 km zajęła wysokie 5. miejsce Mistrzostw Polski.

Drugiego dnia zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” potwierdzili wysoką formę i zdobyli kolejne 4 medale, 3 złote oraz brązowy. Na bardzo długim dystansie 25,7 km Magdalena Szczęsna również tym razem nie dała za wygraną zdobywając złoto. Do kolekcji medalowej dołożyła swoje złoto także Otylia Błażejczak na dystansie 15,4 km. Młode zawodniczki Weronika Kukiełka płynąc w osadzie z Aleksandrą Ślęczka pokazały niesamowitą klasę i z niezwykłą zaciętością wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Polski.

–Prawdziwym hitem tego dnia okazał się bieg na 11,4 km, w którym wystartował Władysław Grabar. Zawodnik niestety zaraz na starcie zaliczył wywrotkę i wszystko wskazywało na to, że pożegna się z rywalizacją. Nieoczekiwanie jednak wykazał się niesamowitym hartem ducha i zaciętością, gdyż wsiadł w kajak i nie zrażając się, że zawodnicy są już daleko z przodu, postanowił ukończyć bieg. Nie tylko dogonił zawodników, nadrobił znaczną stratę, ale również zostawił w tyle, finalnie wygrywając wyścig i zdobywając zasłużenie złoty medal Mistrzostw Polski.

Dzięki bardzo dobrym wynikom w poszczególnych konkurencjach w klasyfikacji klubowej Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg” zdobył 3. miejsce. Należy nadmienić, że dla niektórych zawodników były to pierwsze zawody tej rangi i jak widać, poradzili sobie znakomicie – mówił Piotr Kwasek, trener zawodników.

2023-08-29 14:24

Nagroda dla miasta

Tarnobrzeg otrzymał tytuł Mistrza Zmian w konkursie Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany zorganizowanym przez marszałka województwa podkarpackiego.

Generał Zakonu Paulinów: aby troska o życie i jego poszanowanie zwyciężyła nad obleczonym w nowoczesność zachwytem śmiercią

2024-05-03 12:11

Jasna Góra/Facebook

O wielkiej duchowej spuściźnie Polaków naznaczonej aktami zawierzenia Maryi, które wciąż powinny być codziennym rachunkiem sumienia, tak poszczególnego człowieka jak i całego narodu - przypomniał na rozpoczęcie głównych uroczystości odpustowych ku czci Królowej Polski na Jasnej Górze przełożony generalny Zakonu Paulinów. O. Arnold Chrapkowski apelował, aby troska o życie i jego poszanowanie zwyciężyła nad obleczonym w nowoczesność zachwytem śmiercią. Sumę odpustową z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski i tysięcy wiernych celebruje abp Tadeusz Wojda, przewodniczący KEP.

Rzeszowskie spotkania maryjne

2024-05-03 21:00
Pani Rzeszowska na osiedlu Staroniwa

Irena Markowicz

Majową pobożność skierowaną ku Matce Bożej zauważamy w różnych miejscach i okolicznościach. Tak jest i tak było przez wieki. Maryja otaczała opieką, kiedy prosiliśmy o to, ale też wspierała, kiedy brakowało już sił, aby zwracać się o pomoc.